שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

עו"ד בנקל לביהמ"ש: "להכריז על פישמן פושט רגל, הוא והנושים מסכימים"

המנהל המיוחד לנכסי פישמן מבקש עוד מביהמ"ש לאשר את בקשותיו הנוספות, בהן מינויים של חוקרים שיתחקו אחר נכסיו של פישמן

נעמי צורף 15:0320.06.17
המנהל המיוחד לנכסי אליעזר פישמן, עו"ד יוסי בנקל, העביר היום (ג') לבית המשפט המחוזי בת"א את עמדות נושיו של פישמן בשאלה האם יש להכריז עליו כפושט רגל. כלל הנושים וגם הכנ"ר הסכימו שיש להכריז עליו פושט רגל וכפי שפורסם אתמול, גם פישמן עצמו לא הביע התנגדות להכרזה. על כן, כתב עו"ד בנקל לבית המשפט "נוכח עמדה ברורה זו שלעיל, מתבקש בית המשפט הנכבד להכריז על החייב כפושט רגל".

 

 

 

עוד נדרשו הנושים בשאלה האם עו"ד בנקל מתאים לשמש כנאמן לנכסי פישמן בהליך פשיטת הרגל. רובם המוחלט של הנושים לא הביעו התנגדות לכך, מה שמצביע על הבעת אמון גדולה בעו"ד בנקל. בית המשפט מתבקש

 

עו"ד בנקל מבקש מבית המשפט לתת הוראות לגבי בקשותיו הנוספות, בהן מינויים של חוקרים שיתחקו אחר נכסיו של פישמן. "זאת על מנת שיהא בידו של המנהל המיוחד הכלים ההכרחיים לצורך ניהול הליך פשיטת הרגל, על כל המשתמע מכך", הוא נימק.

 

המנהל המיוחד עו"ד יוסי בנקל המנהל המיוחד עו"ד יוסי בנקל צילום: עמית שעל

 

 

אתמול, הגיש פישמן את תגובתו לבקשה להכרזה עליו כפושט רגל. כאמור, הוא לא התנגד אך במסמך שהוגש לבית המשפט על ידי בא כוחו, עו"ד שלום גולדבלט, תקף את נושיו וכתב כי בנסיבות הקיימות, אין זה ראוי לאפשר לנושים המוסדיים "לשלול בהבל פה" את ההסדר אליו הגיעו פישמן והמנהל המיוחד.

 

"הנושים לא בדקו את ההסדר לאשורו, לא ניתחו את הסיכויים והסיכונים בתיק ובאלטרנטיבה, כל שברצונם הוא להסיר מעצמם את הלחץ הציבורי תוך שהם שולחים את המנהל המיוחד ופישמן לשוב ולהתכתש בבית משפט למשך שנים ארוכות והכל ללא תכלית, שהרי ברור לכל הצדדים כי התוצאה של הליכים שכאלו תהיה פחותה מהתוצאה

המוצעת בהסדר הפשרה וזאת תוך פגיעה בפעילותן של החברות וגרימת נזק חסר תקנה", כתב פישמן.

 

התגובה התייחסה גם לשאלה מדוע לאחר שסוכם באסיפת הנושים כי יתקיים משא ומתן בין הנושים למנהל המיוחד בניסיון לקדם את הסדר הנושים, הנושים בחרו לחזור בהם מעמדה זו. "ישנה תשובה אחת ברורה", נכתב. "הנושים לא נסחו את עמדתם בחלל ריק, בתקשורת וברשתות החברתיות העלו גורמים שונים טענות בקשר להסדר שגובש. אותם גורמים לא מודעים למטרות הליך פשיטת הרגל ואינם מבינים שאין מקום בתיק פשיטת הרגל ל'חקירות פרלמנטריות' בעלות מאפיינים ציבוריים. לדאבוננו, ניכר מעמדתם שהנושים חוששים שאם יביעו עמדה המתיישבת עם הרציונאל העומד בבסיס הסדר, קרי – השאת תמורה לנושים ושמירת יציבות החברות, הם עלולים לשלם מחיר בגין 'אי תקינות פוליטית'".

 

התגובה נחתמת בבקשה מבית המשפט שיורה למנהל המיוחד ולנושים להתייחס באופן ענייני להסדר הפשרה שעקרונותיו סוכמו בין פישמן והמנהל המיוחד "וזאת בין בטרם הכרזתפשיטת רגל של החייב ובין לאחר הכרזתו כפושט רגל".

 

אליעזר פישמן באחד הדיונים בבית משפט המחוזי בת"א אליעזר פישמן באחד הדיונים בבית משפט המחוזי בת"א צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x