שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

עו"ד יוסי שגב הורשע בהתחמקות מתשלום מע"מ בסך 2.36 מיליון שקל

שגב הואשם בהתחמקות ממע"מ על שכר טרחה שקיבל מלאה אייזנברג במסגרת יצוג שהעניק לבתה כחלק ממאבק הירושה עם פטירתו של אב המשפחה, שאול אייזנברג; ביהמ"ש לא קיבל את טענתו כי השכר היה פטור ממע"מ

ענת רואה 09:1819.06.17

דרמה בבית משפט השלום בתל אביב: עו"ד יוסי שגב הורשע הבוקר (ב') בהתחמקות מתשלום מע"מ. יחד עם זאת, השופטת יעל פרדלסקי זיכתה מחמת הספק את אחת החברות שבבעלות שגב שהואשמו עימו.

 

שגב הואשם בהתחמקות ממע"מ על שכר טרחה שקיבל מלאה אייזנברג במסגרת יצוג שהעניק לבתה ליז הרדי כחלק ממאבק הירושה עם פטירתו של אב המשפחה, שאול אייזנברג. כתב האישום נחשף ב"כלכליסט" בתחילת 2011. ההגנה טענה כי שכר הטרחה שקיבל בסך 15.6 מיליון שקל היה פטור ממע"מ שכן מי שנהנתה משירותיו ומי ששילמה לו בפועל היתה אייזנברג שאינה תושבת ישראל ולכן המע"מ החל על העסקה הוא אפס.

 

 

 

לפי השופטת, הוכח בפניה מעבר לכל ספק שלקוחתו של שגב היתה הרדי שהיתה תושבת ישראל ולא אייזנברג, שנהנתה אמנם מהשירות אך לא קיבלה אותו בפועל. היא ציינה כי העדיפה את עדותו של עו"ד יעקב וינרוט שהעיד נגד שגב בעניין. וינרוט ייצג את האלמנה והוא זה שהכניס בזמנו את שגב לסכסוך הירושה של משפחת אייזנברג. 

 

השופטת כתבה עוד כי המע"מ שצריך היה שגב לשלם עמד על 2.36 מיליון שקל ולא 2.7 מיליון שקל כפי שנכתב בכתב האישום. היא קבעה שהדיווח של שגב כלל ידיעה כוזבת כשדיווח שקיבל שכר טרחה מאייזנברג.

 

עורך הדין יוסי שגב. הבוקר בבית המשפט עורך הדין יוסי שגב. הבוקר בבית המשפט צילום: אוראל כהן

 

שגב אינו מואשם בניסיון להעלים את המס אלא בהתחמקות ממס, סעיף אחר שנעשה בו שימוש נדיר ולמעשה לטענת שגב, הוא הראשון אי פעם שעומד לדין בנסיבות כאלה. ההבדל בין שני הסעיפים הוא בכך ששגב דיווח לרשות המסים על שכר הטרחה שקיבל, אך טען שהמע"מ שחל הוא בשיעור אפס.

 

 

 

שגב, שעד כה ייצג את עצמו, הודיע כי יחפש עורך דין שייצג אותו בשלב הטיעונים לעונש. הוא ביקש שהטיעונים יישמעו אחרי החגים אך השופטת סירבה לכך. לפיכך ביקש שגב לדחות הדיון לאחר פגרת בית המשפט בקיץ אך רשות המסים התנגדה ודרשה שההליך יתבצע כבר בחודש הקרוב. לבסוף החליטה השופטת שהטיעונים לעונש יישמעו בספטמבר.

 

הפרקליטות הודיעה כי תעתור להטיל קלון על שגב.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x