שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
רכב

מאכערים של היבוא האישי על הכוונת של משרד התחבורה

בשימוע שקיים המשרד לאזרח שנעזר בסוכן יבוא לא מאושר נקבע כי המכונית תוחזר למדינת המוצא, ולחלופין ישולם עליה קנס

תומר הדר 08:1219.06.17

מתכוונים לייבא ארצה מכונית ביבוא אישי באמצעות "מאכער" של יבוא אישי? משרד התחבורה מחכה לכם בסיבוב. משימוע שקיים משרד התחבורה לפני כשבוע עושה רושם כי הוא מפסיק עם מדיניות העלמת העין מפעילותם של סוכני היבוא האישי הבלתי מאורגנים, ומתחיל להחמיר עמם.

 

בשימוע, הראשון שזכה לפרסום פובמי, נקבע כי אזרח שבפברואר השנה ייבא ארצה מרצדס 500E יוקרתית ייאלץ להחזירה למדינת המוצא או לחלופין לשלם קנס. זאת לאחר שהנ"ל פנה לסוכן יבוא אישי שאינו מוכר על ידי משרד התחבורה והסתייע בו לצורך הבאת הרכב ארצה.  

מרצדס 500E. תישלח הביתה מרצדס 500E. תישלח הביתה

 

 

כל אזרח ראשי היום לייבא ארצה מכונית ביבוא אישי, כלומר לרכוש בעצמו מכונית בחו"ל, חדשה לחלוטין או בעלת כמה חודשים, ולהביאה לישראל. התנאי הוא שהיבוא יתבצע לשימושו האישי של האזרח, כלומר הוא לא סוחר ולא גוף מסחרי המעוניין למכור את המכונית.

 

עם זאת, לא כולם יודעים למי לפנות וכיצד להביא את המכונית לארץ. על רקע זאת במהלך העשור האחרון קמו מאות "מתווכי יבוא אישי", גורמים המתמחים בסיוע ברכישת המכונית עבור אותם אזרחים המעוניינים ביבוא אישי. חלקם אף הגדילו לעשות וויתרו על האזרח הקטן, כלומר ייבאו בעצמם עשרות ולעתים מאות מכוניות ומכרו אותן עם הגעתן לארץ. פעילות זו אמנם אינה חוקית, אך נעשתה לרוב ללא כל הפרעה מצד משרד התחבורה. אלא שבשנה שעברה עבר חוק רישוי רכב, שהסדיר לראשונה את מעמדם של סוכני היבוא האלה וקבע אמות מידה מחמירות לפעילותם. האם משרד התחבורה ימשיך במדיניות העלמת העין מפעילותם של סוכני היבוא האישי הבלתי מאורגנים או שמא יבחר להחמיר עמם? נראה שאת המגמה המסתמנת מספק השימוע שנערך ליבואן המרצדס.

 

בישראל פועלים לפי הערכות כ־150 סוכני יבוא אישי שאינם רשומים כחוק. לישראל מיובאות 700־1,200 מכוניות ביבוא אישי מדי שנה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x