$
משפט

10 חודשי מאסר וקנס של 120 אלף שקל למנהל תיקי ני"ע לשעבר שהורשע בתרמית

לפי כתב האישום המתוקן בו הודה במסגרת הסדר, דב רוזמן הורשע בכך שביצע בחשבונותיו כ-1,500 עסקאות עצמיות ומתואמות במניות החברות גרינסטון, מולטימטריקס ופולאר תקשורת. השופט חאלד כבוב: "מעשיו של הנאשם פגעו בדיווחי החברות הציבוריות, ופגעו בתמחור של המניה עקב המסחר התרמיתי"

תומר גנון 11:5418.06.17
שופט בית המשפט המחוזי בת"א, חאלד כבוב, גזר היום (א') 10 חודשי מאסר בפועל וקנס של 120 אלף שקל על דב רוזמן, מנהל תיקי ני"ע לשעבר, שהורשע בחודש מרץ בעבירות של השפעה בדרכי תרמית על שערי ני"ע, וכן עבירות דיווח וניהול תיקי לקוחות בלי רישיון.

 

לפי כתב האישום המתוקן בו הודה במסגרת הסדר, רוזמן הורשע בכך שביצע בחשבונותיו כ-1,500 עסקאות עצמיות ומתואמות במניות גרינסטון תעשיות בע״מ, מולטימטריקס בע״מ ופולאר תקשורת בע״מ. בכך השפיע רוזמן בתרמית על שעריהן.

 

 צילום: אימג'בנק/thinkstock

 

על פי כתב האישום, רוזמן אף גרם לכך שלא יועבר דיווח בגין חלק מהעסקאות שחייבו דיווח לבורסה בשל שינוי בהחזקות בעלי עניין. בנוסף, רוזמן הורשע בכך שעל אף שהשעה את רישיון ניהול התיקים שלו, ניהל תיקים של כ-30 לקוחות ועשה כן במקביל לכך שסחר בחשבונותיו הפרטיים באותם ניירות ערך שרכש עבור הלקוחות.

 

"מעשיו של הנאשם פגעו בדיווחי החברות הציבוריות, ופגעו בתמחור של המניה עקב המסחר התרמיתי", כתב כבוב. "פעילותו בניגוד עניינים שעה שניהל את כספי לקוחותיו מחד, ואת כספו של מאידך, מעצימה את מידת הנזק שגרמו מעשיו".

 

כתב האישום הוגש על ידי עוה"ד יעל ענתות ממחלקת ניירות ערך בפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה), ונחקר על ידי מחלקת חקירות מודיעין ובקרת מסחר ברשות ני"ע.

 

סנגורו של דב רוזמן עו"ד ד"ר גיל עשת מסר: "מדובר באדם נורמטיבי ובעל זכויות שכשל בטשטוש גבולות אך לא פעל מתוך כוונה חלילה לפגוע באינטרס לקוחות ואף לא נטען כך. בית המשפט ציין כי אילולא ההסדר היה גוזר על מרשי עונש שבין 18-24 חודשים, ומאידך כי התלבט לא מעט לנוכח נסיבות אישיות חריגות ויוצאות דופן שהצדיקו לטעמנו הקלה נוספת בעונש של 10 חודשים שנגזר. אנו נלמד את גזר הדין ונימוקיו ונשקול הגשת ערעור לבית המשפט העליון".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x