$
משפט

המשביר 365: הפרקליטות סגרה את התיק נגד רמי שביט מחוסר אשמה

במקביל הפרקליטות שוקלת להגיש כתב אישום נגד סמנכ"לית הכספים עדי בלומנפלד-פנחס ומנהל הפיתוח העסקי אמיר ברונפלד על שימוש במידע פנים בכפוף לשימוע

תומר גנון ונעמי צורף 15:1711.06.17

החשד לשימוש במידע פנים על ידי בעלי תפקידים במשביר 365: הפרקליטות שוקלת להגיש כתב אישום בכפוף לשימוע נגד המשנה למנכ"ל המכהנת כסמנכ"ל הכספים, עדי בלומנפלד-פנחס, והיועץ ומנהל הפיתוח העסקי, אמיר ברונפלד. כך דיווחה היום (א') החברה לבורסה. על פי ההודעה הפרקליטות הודיעה במקביל למנכ"ל ובעל השליטה בחברה, רמי שביט שנחקר באזהרה בפרשה, כי היא סוגרת את התיק נגדו מחוסר אשמה.

שביט, שמיוצג על ידיי עורכי הדין גיורא אדרת ואורן אדרת, נחקר בפרשה בחודש יוני אשתקד. ביחד עם בלומפלנד- פנחס וברונפלד הוא נחשד בשימוש במידע פנים שאליו נחשפו השלושה במסגרת תפקידם במשביר 365. מידע הפנים קשור לחברה בורסאית אחרת שאינה המשביר 365. שמה של החברה הבורסאית הקטנה לא ידוע בשלב זה.

 

בדיווח שפרסמה המשביר 365 עם פתיחת החקירה, נמסר שהמידע שבו נעשה שימוש לכאורה לא נגע בפעילות החברה עצמה או חברות בנות שלה: המשביר לצרכן בתי כלבו, ניו פארם, קשרי תעופה, 365 טכנולוגיות ומועדון 365 פיננסים. כן דיווחה החברה כי החקירה אינה נוגעת למניות או אגרות חוב של המשביר 365 החזקות.

כאמור מלבד שביט נחקרו באזהרה במסגרת הפרשה גם שני נושאי משרה נוספים בחברה. מדובר במשנה למנכ"ל המכהנת כסמנכ"ל הכספים, עדי בלומנפלד-פנחס, המיוצגת על ידי עו"ד נוית נגב, וכן ביועץ ומנהל הפיתוח העסקי, אמיר ברונפלד, המיוצג על ידי עו"ד נתי שמחוני. כאמור, השניים חשודים בשימוש במידע פנים והפרקליטות שוקלת כעת לעמיד אותם לדין בכפוף לשימוע.

 

סניף המשביר לצרכן של המשביר 365 סניף המשביר לצרכן של המשביר 365 צילום: יריב כץ

 

ברונפלד, המלווה את שביט בעסקיו מאז שנת 2011, כבר הסתבך בעבר עם רשות ני"ע. בשנת 2013 הוא הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בעבירות של תרמית בני"ע, קבלת דבר במרמה, מרמה והפרת אמונים בתאגיד. שופט המחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בת"א, חאלד כבוב, גזר עליו עונש של 10 חודשי מאסר בפועל וקנס בסך 150 אלף שקלים. במסגרת ההסדר הודה ברונפלד שבמהלך תפקידו כמנהל הנוסטרו בחברת החיתום של הבנק הבינלאומי בין השנים 2008-2009, הוא ביצע עסקאות מתאומות ביו חשבונו הפרטי לחשבון החברה, תוך ניצול מעמדו, על מנת להפיק רווחים אישיים.

 

מעוה"ד נתי שמחוני ויואב סננס ממשרד הרצוג פוקס נאמן ושות' נמסר: "קיבלנו את הודעת הפרקליטות בדבר שקילת האפשרות להעמיד לדין את מר אמיר ברונפלד. אנו חדורי אמונה כי בחינה נכונה של הדברים כהווייתם – כפי שנשטח במהלך השימוע – תוביל להחלטה מושכלת בדבר סגירתו של התיק."

 

טרם התקבלה תגובתם של בלומנפלד-פנחס וברונפלד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x