$
משפט

העיתונאי יגאל סרנה יפצה את בני הזוג נתניהו ב-100 אלף שקל

סרנה יפצה את ראש הממשלה ב-60 אלף שקל ואת רעייתו שרה ב-40 אלף שקל. כמו כן, ישלם סרנה לבני הזוג הוצאות שכר טרחת עו"ד בסך 15 אלף שקל. סרנה הודיע שיערער על ההחלטה

משה גורלי 08:4711.06.17

שופט בית המשפט השלום בתל אביב עזרא אלקלעי הטיל על העיתונאי יגאל סרנה לפצות את הזוג נתניהו ב-100,000 שקל (60 לביבי, 40 לשרה) ועוד 15,000 שקל שכר טרחה בגין לשון הרע על פוסט שפרסם סרנה בפייסבוק.

בנימין ושרה נתניהו בבית המשפט בתביעת הדיבה נגד יגאל סרנה בנימין ושרה נתניהו בבית המשפט בתביעת הדיבה נגד יגאל סרנה צילום: איי פי

 

בני הזוג נתניהו הגישו תביעה נגד סרנה על סך 280 אלף שקלים. העילה: תיאור נסיעה לילית של שיירת ראש הממשלה בכביש 1. במהלכה מתפתח דין ודברים בין בני הזוג, השיירה נעצרת ושרה לכאורה זורקת את בעלה מהרכב באמצע הכביש.

 

סרנה טען שהסיפור אמת, לא הבעת דעה, סאטירה או מטאפורה. אמת ששמע מחבר ששמע מחבר. אלא שאף חבר לא הגיע להעיד והגנת "אמת דיברתי" לא הוכחה. בהעדר הגנה אחרת של תום לב או עיתונות אחראית, וההתעקשות של סרנה על אמיתות הסיפור, פסק השופט נגדו. הוא קבע שהפרסומים "נועדו, בין היתר, להעליב ולפגוע בתובעים", ומתח ביקורת חריפה על סגנונו: "הפרסומים על הנתבע, לפחות חלקם, הם פרסומים זדוניים ומכוערים שנועדו לבייש ולהשפיל את התובעים".

 

 

השופט מודע לרצונו של סרנה "להעברתו של התובע ממשרתו", אולם לשיטתו חצה סרנה את דרכי הביטוי הלגיטימיים שנועדו למטרה זו.

 

השופט מציין שהפגיעה שנגרמה לשרה פחותה מזו שנגרמה לבעלה למרות שלדבריו "הפרסום מייחס לה חוסר התחשבות במערכת הבטחונית, תוך שהיא לכאורה עוצרת את כל שיירת ראש הממשלה, על כל המשתמע מכך, בשל גחמותיה, תוך שהיא מוצגת כאשה שתלטנית וזעפנית הנעדרת שיקול דעת, הפועלת, כלשון הנתבע ממניעים לא רציונליים". 

 

מטעמם של ראש הממשלה ורעייתו נמסר בתגובה: "סוף סוף נעשה צדק".

 

סרנה הודיע כי יערער על פסק הדין ובפוסט שפרסם בפייסבוק אמר בין השאר: "זו רק תחילת המאבק בתביעת ההשתקה, אנחנו בדרך לערכאה הבאה"

בטל שלח
    לכל התגובות
    x