שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
רכב

מיצובישי אטראז' לא מספיק מפוארת, צה"ל יוציא מכרז חדש

חוזה הליסינג ל־3,500 מכוניות יפוג רק ב־2019, אך בצה"ל החליטו שהדגם לא מתאים לצורכיהם ויפרסמו מכרז חדש לדגמים אחרים לפני תומו

תומר הדר 08:1708.06.17

בצה"ל מעוניינים להחליף את מכוניות המיצובישי אטראז' שנמצאות בשימוש קצינים בכירים, והחלו בעבודת מטה בנושא. מדובר בהחלפה חריגה שצפויה להתקיים לפני תום חוזה הליסינג של המכוניות, שיפוג רק ב־2019.

 

החוזה נחתם ב־2014 והיה אחד ממכרזי הליסינג הגדולים בשנים האחרונות. במסגרתו הצטייד הצבא בכ־3,500 מכוניות מיצובישי אטראז' שסופקו על ידי שתי הזוכות במכרז — שלמה Sixt ואלדן — והוקצו לשימוש רס"נים, נגדים וסא"לים.

 

 מיצובישי אטראז' מיצובישי אטראז' צילום: אודי עציון

 

עסקת הליסינג נסגרה לטווח ארוך מהמקובל בענף — חמש שנים במקום שלוש — ובשעתו הדגישו בצה"ל את החיסכון המשמעותי ואת עלויות החכירה הנמוכות, ואילו כעת הוחלט לצאת למכרז חדש לפני תום התקופה. עדיין לא ידוע כמה מכוניות ייכללו במכרז החדש ומה תהיה עלותו.

 

ההחלטה לעבור לרכבים מדגמים אחרים מעידה על חוסר שביעות רצון מהאטראז', שנובע ככל הנראה מכך שהיא קטנה יחסית. מי שיחליפו לדגם חדש במכרז הבא יהיו בעיקר סא"לים, והמכוניות שהיו ברשותם יועברו לשימוש בעלי תפקידים אחרים עד תום החוזה.

 

מדובר צה"ל נמסר: "בכל מקרה לא ייווצר מצב שבו ישנם רכבים מיותרים או עודפים ברשות הצבא, זאת מכיוון שקיימת מכסה שלא ניתן לחרוג ממנה, וכי כל הליך יבוצע בתיאום מול משרד הביטחון ולאחר בחינת כלל השיקולים הרלבנטיים, הן מטעמי תקציב והן מטעמי בטיחות". מכלמוביל, יבואנית מיצובישי, לא נמסרה תגובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x