$
משפט

נחשף בכלכליסט

אין הפתעות: עו"ד סיגל יעקובי נבחרה לתפקיד הכנ"ר

ב"כלכליסט" נחשף כבר בשבוע שעבר שיעקובי צפויה להיבחר. שרת המשפטים: "שמחה על ההזדמנות למנות עורכת דין שגדלה באגף"

ענת רואה 18:3805.06.17

בהתאם להערכות המוקדמות וללא הפתעות, עו"ד סיגל יעקבי מונתה ככונסת הנכסים הרשמית והאפוטרופוס הכללי במשרד המשפטים. יעקובי היא סגניתו של הכנ"ר הנוכחי, דוד האן. המינוי נעשה ע"י שרת המשפטים איילת שקד ובהתאם להמלצת ועדת האיתור בראשות מנכ"לית משרד המשפטים עו"ד אמי פלמור, אשר המליצה פה אחד על יעקובי.

 

 

 

ב"כלכליסט" נחשף כבר לפני שבוע כי יעקבי צפויה לקבל את התפקיד וזכתה לתמיכה מוקדמת של שרת המשפטים, שר האוצר משה כחלון והמנכ"לית פלמור, זאת לעומת מתמודדים אחרים. ל"כלכליסט" נודע עוד כי חלק מהמתמודדים לתפקיד התלוננו שכלל לא נעשתה פנייה לבדוק את הממליצים עליהם. רשימת המועמדים היתה דלה, כנראה לאור תנאי הסף שדרשו ניסיון ניהולי בתאגיד או בשירות הציבורי בלבד ומועמדים בעלי ניסיון ניהולי בענף המשפט – נפסלו על הסף.

סיגל יעקובי סיגל יעקובי

 

מי שכנראה יצא המאוכזב ביותר מהבחירה ביעקבי הוא עו"ד איתי הס, היועץ המשפטי של אגף הכונס הרשמי, שהתמודד על התפקיד. הס זכה לתמיכה בקרב עורכי דין בתחום שטענו כי הוא מעורב מאוד ברבים מהתיקים הבולטים שטופלו בבתי המשפט.

 

חברי הוועדה הנוספים בועדת האיתור היו מנהל מינהל הסגל הבכיר בנציבות שירות המדינה, אילן רם; סגנית הממונה על התקציבים, יעל מבורך; נציג האקדמיה, פרופ' רון חריס; ונציג ציבור מקרב עורכי הדין - עו"ד משה בן דוד.

 

בהודעה שפרסם משרד המשפטים נכתב כי עו"ד יעקובי החלה את דרכה המקצועית באגף האפוטרופוס הכללי וכונס הנכסים הרשמי בשנת 1997, כמתמחה בלשכה המשפטית באגף. בין היתר, שימשה מספר שנים כעו"ד באגף, במסגרתן ייצגה בתיקי פשיטות רגל ופירוק חברות, ומאז שנת 2008 מכהנת כסגנית האפוטרופוס הכללי וכונס הנכסים הרשמי. יעקובי היא בוגרת הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה העברית (תואר ראשון ושני) ובעלת תואר שני במדיניות ציבורית במסגרת בית הספר למדיניות ציבורית של האוניברסיטה העברית.

 

בהמלצתה ציינה ועדת האיתור כי עו"ד יעקובי בלטה ביחס לשאר המועמדים בניסיונה ארוך השנים ובהיכרותה עם מכלול הפעולות באגף האפוטרופוס הכללי וכונס הנכסים הרשמי. לפי ההודעה, עו"ד יעקובי הציגה חזון מגובש ומנומק ביחס לאתגרים הצפויים באגף בשנים הקרובות "והשכילה להצביע על מגמות ותהליכים נדרשים באגף לצורך עמידה במשימותיו וטיוב השירות לציבור הניתן על ידו. נוסף על כך, הדגישה הוועדה כי התרשמה מיכולותיה הבין אישיות, המהוות נכס משמעותי בידי מי שנדרש לנהל אגף ממשלתי גדול ומורכב".

 

 

 

שקד בירכה על המינוי וציינה: "אני שמחה על ההזדמנות למנות לראשונה לתפקיד עורכת דין שגדלה והתמקצעה באגף, ובטוחה כי היא תוביל אותו להישגים משמעותיים. בפני האגף עומדים אתגרים רבים, ביניהם יישום הרפורמה בתחום חדלות הפירעון, שהעברנו בקריאה ראשונה. אני מאחלת לה הצלחה רבה במשימות החשובות שעומדות לפתחה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x