$
אינטרנט

מיקרוסופט תשלם לך כדי לעבור מגוגל לבינג

ענקית התוכנה עושה ניסיון נואש כדי למשוך משתמשים אל מנוע החיפוש שלה, שלא מצליח להתחרות בגוגל: היא תעניק נקודות זכות למי שיעבור לבינג, אותן ניתן יהיה לממש בקניית מוצרים ואפליקציות

רפאל קאהאן 11:2905.06.17

בינג, מנוע החיפוש של מיקרוסופט, ממשיך לאכול אבק מגוגל - והחברה החליטה לנקוט בצעד קיצוני בניסיון לשנות את המצב: לפי דיווח של פורצ'ן מאמש (א'), ענקית התוכנה הודיעה שתציע נקודות זיכוי למשתמשים רשומים שיעברו מגוגל לבינג.

בעלי חשבון מיקרוסופט יכולים להירשם לתכנית "מענקים" במסגרתה יזכו בנקודות כל אימת שיבצעו חיפוש בבינג או ירכשו פריטים בחנות האפליקציות של החברה. את הנקודות הנצברות ניתן יהיה להמיר למוצרים - ככל הנראה פריטי החומרה שמוכרת מיקרוסופט, ביניהם מחשבים וטאבלטים - ויישומים, אם כי עדיין לא ברור מה יהיה שווי הנקודות.

 

בינג של מיקרוסופט בינג של מיקרוסופט צילום מסך: Bing

 

לפי דיווח של Wired, מיקרוסופט בנתה דירוג משתמשים, לפי היקף השימוש שלהם בבינג: לקוחות ברמה 1 יוכלו לקבל נקודות על ביצוע 10 חיפושים ביום ואילו לקוחות ברמה 2 יזכו בהן לאחר ביצוע 50 חיפושים, כשמניין השימושים בבינג יתאפס בכל יום. 

 

שוק החיפוש המקוון נמצא כיום בשליטה כמעט מלאה של גוגל: כ-86% מכל החיפושים באינטרנט נעשים דרכה הן במובייל והן במחשבים. בינג, לעומתה, משמש רק 10% מהגולשים ויתר השוק מתחלק בין חיפוש יאהו ומנועי חיפוש ייעודיים כגון Duck Duck Go שמבטיח גלישה אנונימית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x