$
משפט

בעיצומו של המאבק בין ההנהלה לוועד: סודהסטרים הגישה תביעה בהיקף 7.6 מיליון שקל נגד יו"ר ההסתדרות בנגב

החברה טוענת כי נציג ארגון העובדים בנגב, מאיר בביוף, מסית לאלימות ומחבל בהעתקת מפעל הסירופים מאשקלון ללהבים; בביוף בתגובה: "מדובר בתביעת השתקה והפחדה קלאסית"

ניר טל 17:1429.05.17

בעיצומו של מאבק בין נציגי ועד העובדים בסודהסטרים לבין הנהלת החברה מדווחת החברה כי הגישה היום תביעה אישית כנגד מאיר בביוף, יו"ר ההסתדרות במרחב נגב, על סך 7.6 מיליון שקל בגין הסתה לאלימות ונזקים שהסב לחברה, לכאורה, בתהליך העתקת המפעל מאשקלון ללהבים.

 

בכתב התביעה שהוגש לבית המשפט המחוזי שבבאר שבע טוענים בחברה כי בביוף פעל באופן אישי ומודע ליצירת סביבת עבודה אלימה. "באצטלה של מי שמגן, כביכול, על זכויות העובדים וכמי שנלחם, כביכול, את מלחמתם של העובדים, מוביל הנתבע, החל מחודש נובמבר האחרון, שיח של הסתה לאלימות ולעומתיות, תוך ניצול ציני של חלק מעובדי התובעת, אשר הגיע לשיאו בקריאה מפורשת מצד הנתבע לעובדי הובעת לנקוט באלימות כלפי התובעת והנהלתה על מנת להסב לה נזק". עוד עולה מכתב התביעה כי מאז הסכסוך שבין נציגי הוועד להנהלת החברה, המתפרס על פני מספר חודשים, "שגרת העבודה התקינה במפעלי התובעת בלהבים כמעט ואינה מתקיימת בחודשים האחרונים", לשון כתב התביעה.

 

בסודהסטרים מציינים בכתב התביעה כי מזה מספר חודשים שהם פועלים להעתקת המפעל באשקלון (מפעל לייצור סירופים) ללהבים, כפי שדווח בדו"חות הכספיים, כשהמטרה היא לחסוך בהוצאות התפעול ובהוצאות השכירות באשקלון. תאריך היעד להעברת המפעלים נקבע ל-1 לינואר 2018 ועד כה החלה החברה בעבודות הבנייה בשטח בלהבים בהשקעה של 5 מיליון שקל. ואולם, לטענת החברה בשל רצף האירועים במפעל בלהבים העתקת המפעל תצטרך להידחות לפרק זמן בן שנתיים (תקופת מינימום של השוכר באשקלון) ומשכך תיאלץ החברה להוציא 6.6 מיליון שקל על הוצאות שכירות לא מתוכננות, נוסף על מיליון שקל שתובעת החברה בגין עלויות תביעה. סה"כ הנזק אותו מייחסים בחברה לבביוף, כאמור, מוערך בכ-7.6 מיליון שקל.

 

ברקע לתביעת החברה זה מספר חודשים מזה שמתנהל מאבק בין נציגי ההסתדרות, המשמשת כארגון היציג של עובדי מפעל הייצור בלהבים מאז נובמבר, לבין הנהלת סודהסטרים. עד כה לא צלחו ניסיונות העובדים לחתום על הסכם קיבוצי במפעלי החברה בסמוך ללהבים, בהם מועסקים כ-1,100 עובדים. מצדם של נציגי העובדים הועלו שורת טענות כנגד הנהלת החברה שהובילו אותם בחודש מרץ האחרון להגיש תביעה כנגד החברה על סך 3 מיליון שקל. אחת הטענות המרכזיות שעלו בכתב התביעה של ההסתדרות היא שהנהלת החברה התנכלה לעובדים מאז שהחל שלב ההתאגדות, פעלה לגיוס עובדי קבלן מעבר לכמות המקובלת כתחליף לעובדים בעת שביתה ואף איימה על עובדים בסגירת המפעל והעברתו לחו"ל.

 

מנכ"ל סודהסטרים, דניאל בירנבאום מנכ"ל סודהסטרים, דניאל בירנבאום

 

מאיר בביוף מסר בתגובה "הנושא הועבר לטיפולו האישי של היועץ המשפטי הראשי של ההסתדרות, עו"ד יחיאל שמיר, שילמד את התביעה בשעות הקרובות. מעבר לזה, אם יהיה מה להוסיף אז אוסיף. מדובר פה בתביעת השתקה והפחדה קלאסית מבית מדרשו של מר דניאל בירנבוים, מנכ"ל סודהסטרים, שחושב שיוכל באמצעות תביעות לגרום לי להיבהל, לחשוש ולא לעשות את תפקידי כמוביל ההתאגדות במפעל סודהסטרים. ובכן, הוא טועה. שום תביעה לא תזיזי אותנו מלחתום על הסכם קיבוצי במפעלי החברה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x