$
משפט

אישום: יו"ר הוועד לשעבר של עשות גנב ומכר פסולת מתכות ללא אישור

פרץ מצרפי, יו"ר ועד העובדים בשנים 2005-2017, מואשם שמכר את הפסולת למאיר זבן, שבבעלותו חברות לפינוי פסולת

נעמי צורף 17:1028.05.17
פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום כנגד פרץ מצרפי, יו"ר ועד העובדים לשעבר במפעל הביטחוני "עשות", וכנגד מאיר זבן ושתי חברות שבבעלותו, בגין עבירות של גניבה בידי עובד ציבור, הפרת אמונים, הפרת אמונים בתאגיד, הלבנת הון ופעולה ברכוש אסור - כל אחד על פי חלקו, בגין מכירת פסולת מתכות של מפעל עשות שלא כדין.

 

על פי עובדות כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד שלום שיפר, עולה כי מצרפי כיהן בין השנים 2007-2015 כיו"ר ועד עובדי חברת עשות, שהינה חברה ציבורית העוסקת בייצור ציוד ביטחוני, שבעלת השליטה בה היא תע"ש שהיא חברה ממשלתית. בין היתר היה מצרפי אחראי על מכירת פסולת המתכות של עשות ושימש בתפקיד זה עד לחודש נובמבר 2015. מתוקף תפקידו היה מצרפי עובד ציבור. זבן היה הבעלים והמנהל של חברת א.מ. טיטניום (2004) בע"מ וחברת מ.ס. אשפה בע"מ, אשר עסקו בין השאר בפינוי פסולת מתכות וסחר בהן.

מתכות מתכות צילום: בלומברג

 

מצרפי וזבן מואשמים בכך שגנבו בצוותא פסולת מתכות מעשות בשווי של כ-935 אלף שקל בכך שמצרפי מכר את פסולת המתכות של עשות לחברות הנ"ל שבבעלות זבן במחיר נמוך משמעותית מהמחיר שאושר ע"י ועדת המכירות מטעם עשות (בכל הנוגע לפסולת מתכת ושבבי מתכת) ומהמחיר שסוכם עם מצרפי (בכל הנוגע לפסולת אלומיניום ונירוסטה), וזאת מבלי שמצרפי קיבל על כך אישור מחברת עשות. בנוסף, מצרפי מואשם בכך שאפשר לזבן לקחת פסולת מתכות מבלי לגבות תשלום כלשהו ממנו או מהחברות שבבעלותו. סכום הגניבה הכולל של פסולת המתכות שבגינה לא נגבה כלל תשלום הוא כ-713 אלף שקל.

 

הנאשמים מואשמים בכך שבמעשיהם שלחו ידם בפסולת מתכות של חברת עשות בהיקף כולל של כ-1.65 מיליון שקל וזאת בעת היותו של מצרפי עובד ציבור, ובשל כך מיוחסת לו עבירה של הפרת אמונים לציבור ולתאגיד בכך שניצל לרעה את האמון שניתן בו וכן את כוחו כיו"ר ועד לצורך ביצוע העבירות וגרם לפגיעה כלכלית בתאגיד ולפגיעה באמון הציבור

בטל שלח
    לכל התגובות
    x