$
משפט

לאחר 36 ימים: תמה שביתת העוזרים המשפטיים

זאת לאחר שאתמול ניתן פסק דין בביהמ"ש העליון המורה למדינה להיכנס עימם למו"מ מואץ תוך קבלת דרישתם לבטל את קציבת כהונתם מראש; ישובו לעבודה ביום ראשון

משה גורלי 15:0226.05.17

לאחר 36 ימי שביתה ויום לאחר שניתן פסק הדין בבית המשפט העליון בעניינם, הודיע היום (ו') ועד העוזרים המשפטיים על סיום שביתתם. עוזרי השופטים ישובו לעבודתם בבתי המשפט ברחבי הארץ כבר ביום ראשון הקרוב.

 

 

 

פסק הדין החלקי שניתן אתמול ובו מורה למדינה להיכנס למשא ומתן מואץ עם העוזרים. זאת תוך קבלת דרישתם העקרונית להסיר מתנאי התקשרותם עימם את קציבת כהונתם מראש, שהייתה אבן הנגף שביסוד הסכסוך המקצועי בין הצדדים.

 

השופטים כתבו כי הם "מורים למדינה לקיים משא ומתן קיבוצי עם נציגות העובדים במטרה למצוא חלופה מוסכמת לקציבה גורפת מראש ובאופן סופי של משך העסקתם של העוזרים המשפטיים".

 

 

 

המדינה, כלומר הנהלת בתי המשפט, האוצר ונציבות שירות המדינה, זכתה קודם לכן בבית הדין הארצי לעבודה בפסק דין שהכשיר בדעת רוב את סמכות המדינה לקצוב לשמונה שנים מקסימום את תקופת העסקתם של העוזרים המשפטיים. בגיבוי ההסתדרות החריפו העוזרים את המאבק, יצאו לשביתה ולהפגנות, ועתרו לבג"ץ נגד פסק הדין של בית הדין הארצי לעבודה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x