$
משפט

שר הפנים דרעי צפוי להיחקר ביאח"ה בימים הקרובים

החשדות נגד השר נוגעים ככל הנראה לתשלומי מס שבהם היה חייב על הכנסות שהפיק בטרם בחירתו המחודשת לכנסת מדמי ייעוץ, והעברות כספים בינו לבין אחד מאחיו שנחקר בעבר; דרעי: "אשתף פעלה באופן מלא"

נעמי צורף ותומר גנון 12:5626.05.17

שר הפנים ויו"ר ש"ס אריה דרעי צפוי להיחקר ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) במשטרה בימים הקרובים. ככל הנראה, החשדות נוגעים לאי דיווח על כספים ונכסים השייכים למשפחתו של השר.

 

ככל הידוע, את החקירה מובילה רשות המסים, שחוקרים מטעמה פועלים בשיתוף עם המשטרה. החקירה נגד דרעי נוגעת לתשלומי מס שבהם היה חייב לכאורה על הכנסות שהפיק בטרם בחירתו המחודשת לכנסת, וזאת מדמי ייעוץ לגורמים שונים. כמו כן נבחנים תשלומי מס הנוגעים לעסקאות נדל"ן שעשה אחיו שלמה (מומו) דרעי, שנחקר בעבר בפרשה. עוד נודע כי נבחנות העברות כספים שונות בין האחים דרעי במסגרת החקירה. לא ידוע בשלב זה מהו החשד שמייחסים במשטרה וברשות במסים להעברות הכספים בין האחים. 

 

בחודש אפריל אישר היועמ"ש אביחי מנדלבליט לפתוח בחקירה פלילית נגד השר דרעי. ההחלטה התקבלה בתום דיון עם פרקליט המדינה שי ניצן וראש אגף החקירות במשטרה, ניצב מני יצחקי, ולאור חומר שנאסף בין היתר גם במסגרת חקירתו של שלמה דרעי. טרם נקבע מועד סופי לחקירה של אריה דרעי, שיוצג בעבר על ידי עורך דין נבות תל צור.
אריה דרעי
אריה דרעי צילום: אלכס קולומויסקי

 

מטעמו של דרעי נמסר בתגובה כי "שר הפנים אמר מהרגע הראשון כשנודע על פתיחת החקירה לפני שנה וחודשיים, כי ישתף פעולה באופן מלא ויענה על כל שאלה שיישאל. השר דרעי סומך על מערכת אכיפת החוק שתעשה את עבודתה בצורה אחראית וראויה" .

 

 

בשנת 1999 הורשע דרעי בשורה של עבירות שחיתות, ובהן קבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים, ונידון לעונש מאסר בן שלוש שנים תוך שמוטל עליו קלון. לבסוף שוחרר לאחר שריצה כשנתיים מעונש המאסר שהוטל עליו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x