$
משפט

המשטרה: חברי ועד התעשייה האווירית ניסו לשבש חקירה

לטענת המשטרה, החשודים במסגרת פרשת השחיתות בחברה מחקו הודעות בניסיון לשבש את החקירה נגדם

נעמי צורף 12:1623.05.17

חברי ועד העובדים של התעשייה האווירית (תע"א), החשודים במסגרת פרשת השחיתות בחברה, חשודים כעת כי מחקו הודעות בטלפון בניסיון לשבש חקירה, כך עולה מדיון להארכת תקופת הרחקתם ממתקני החברה של יו"ר הוועד אהוד נוף וחברי הוועד חי אטל, רוג'ר אנקווה ודוד פרץ, שהתקיים שלשום בבית משפט השלום בראשון לציון.

 

 

נציגי המשטרה ביקשו להאריך את הרחקתם של חברי הוועד בכחודש נוסף, עד ל־25 ביוני, ונימקו כי "מדובר בפרשה מורכבת. חומרתה מחלחלת אט אט בתוך התעשייה האווירית, וניתן להתרשם שגם בחקירות האחרונות שבוצעו עולים נושאים חדשים שמצריכים המשך חקירה בתוך התעשייה האווירית". אולם, השופט עמית מיכלס הורה על הארכת הרחקתם עד ל־7 ביוני בלבד.

 

כמו כן, שלשום השעתה הנהלת תע"א את ששת בכירי הוועד שנחקרו בחשד למעורבות בפרשת השחיתות הנחקרת בחברה, בהם בנו של שר העבודה והרווחה, יו"ר סקטור המהנדסים בוועד העובדים יאיר כץ, שחשוד בסחיטה באיומים ובתיווך לשוחד. עיקר החשדות נגדם מסתכמים בסחיטה באיומים כדי לגרום לעובדי תע"א להתפקד לליכוד.

 

יו"ר ועד העובדים בתעשייה האווירית, אהוד נוף יו"ר ועד העובדים בתעשייה האווירית, אהוד נוף צילום: עמית שעל

 

באי כוחו של אילן אטל, עוה"ד אייל בסרגליק, מורן פינטו וייס וכרמית שחיבר מסרו: "במהלך הדיון טענה התביעה כי בעבר עלתה טענה לשיבוש החקירה בכך שאחרים שנחקרו פנו למרשנו ולאחרים לאחר שנחקרו כדי שיסייע להם. הטענה הזאת נבדקה והופרכה והיחידה החוקרת עצמה לאחר שנשאלה הן על ידינו והן על ידי בימש חזרה בה מהטענה. אין כל הצדקה להרחקה ואף בימש אישר כי לא יאפשר הרחקה נוספת. כמו כן היחידה החוקרת לא יכלה להתמודד עם העובדה שבמהלך החקירה אישרה הטוענת המשטרתית כי לא חבר הכנסת חיים כץ ולא מרשנו ולא שאר החשודים הוזהרו שלא לדבר האחד עם השני כך שגם בעניין הזה החשש לשיבוש ערטילאי ומופרך לחלוטין".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x