$
משפט

חשד: המנכ"ל של שטיינמץ קיבל בונוס על השוחד

המשטרה טוענת כי אשר אבידן, נשיא חברת הכרייה, קיבל 27 מיליון שקל בעקבות הצלחת עסקת השוחד בגינאה

נעמי צורף ותומר גנון 08:4423.05.17

נשיא חברת הכרייה של בני שטיינמץ (BSGR), אשר אבידן, זכה לבונוס שמן של 27 מיליון שקל הודות להצלחת התוכנית לפיה החברה תקבל זכויות כרייה בגינאה בתמורה לתשלומי שוחד של עשרות מיליוני דולרים לפקידי ממשלה.

 

כך טוענת היחידה הארצית לחקירות הונאה במשטרה, בתגובה שהוגשה ביום ראשון לבית משפט השלום בראשון לציון, לבקשתו של אבידן לשחרור נכסים שהוקפאו לו במסגרת החקירה.

 

עוד עולה מתגובת המשטרה כי בדמי הבונוס האלה השתמש אבידן לרכישת דירות אותן רשם על שם ילדיו, ושהוא מבקש לשחרר מתפיסת המשטרה בטענה כי מדובר בצעד לא מידתי ולא מוצדק.

 

"החשדות בתיק כנגד אבידן מבססות אפשרות ממשית לחילוט בהיקף של 27 מיליון שקל לכל הפחות", נכתב בתגובת המשטרה שהוגשה על ידי רפ"ק אריאל פרידמן.

 

לאחרונה הגיש אבידן באמצעות באי כוחו עורכי הדין ז'ק חן ומיכל רוזן עוזר בקשה להורות על שחרור נכסיו התפוסים. בין הנכסים אפשר למצוא חמש דירות במרכז תל אביב, דירה נוספת במרכז הארץ, וכן שתי מכוניות: פיז'ו משנת 2014 ושברולט משנת 2016. "מדובר בתפיסה רחבת היקף, בלתי מידתית, שאינה יכולה להיות מבוססת מבחינה ראייתית", נכתב בבקשה.

 

המשטרה טענה כי על הבקשה להידחות. בנוסף, התייחסה למידתיות התפיסה בתגובתה וכתבה כי הפגיעה באבידן היא מינימאלית כיוון ש"תפיסת הרכוש לא מונעת מאבידן לעשות בנכסים אלה שימוש".

 

שטיינמץ. 27 מיליון שקל - הבונוס לאשר אבידן בפרשת השוחד שטיינמץ. 27 מיליון שקל - הבונוס לאשר אבידן בפרשת השוחד צילום: שירלי גבאי אילוז

בטל שלח
    לכל התגובות
    x