שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

לאישור ביהמ"ש: דירה של אליעזר פישמן במרכז ת"א תימכר לבתו ב-7.13 מיליון שקל

מדובר בדירת 3 חדרים ברחוב חיסין. עפ"י הבקשה שהגיש המנהל המיוחד, "ההצעה עולה במיליון שקל על הערכת השמאי למימוש רגיל וב-2 מיליון שקל על ההערכה למימוש מהיר"

נעמי צורף 14:2922.05.17

עו"ד יוסי בנקל, המנהל המיוחד לנכסיו של איש העסקים אליעזר פישמן, המצוי בהליכי פשיטת רגל, הגיש היום (ב') בקשה לאישור מכירת הדירה ברחוב חיסין 15 שבמרכז תל-אביב.

 

 

על פי הבקשה, המציעה שזכתה בהתמחרות היא בתו של פישמן, ענת מניפז, אשר הציעה 7.13 מיליון שקל עבור הדירה. זהו הנכס האישי הראשון של פישמן שמוצע למכירה מאז החלו הליכי חדלות הפרעון באוגוסט 2016.

 

מדובר בדירת 3 חדרים השוכנת בבניין מגורים בן ארבע קומות ובו דירה אחת בקומה. הדירה כוללת גם חניה בתוך הבניין. על פי הפירוט שהוגש בעבר לבית המשפט, הדירה נרכשה על ידי פישמן בשנת 1992 בכ-1.1 מיליון שקל.  

אליעזר פישמן אליעזר פישמן צילום: אוראל כהן

 

"המחיר שהושג בהצעה הסופית, סך של 7.13 מיליון שקל הינו מחיר ראוי ביותר אשר עולה במיליון שקל על הערכת השמאי למימוש רגיל וב-2 מיליון שקל על ההערכה למימוש מהיר (!)", נכתב בבקשה. עוד הודגש כי המהלך הניב לקופה תוספת של למעלה ממיליון שקל שהוא ההפרש בין שתי ההצעות הגבוהות ביותר. "אי לכך, הרי שבנסיבות המקרה מדובר ב'רווח נקי' עבור הקופה ועבור נושי החייב".

 

על פי הבקשה, חוות הדעת השמאית העריכה את שווי הדירה בכ-6.15 מיליון שקל בתנאי שוק רגילים ובמימוש מהיר על סך של 5.23 מיליון שקל. למנהל המיוחד הוגשו בסך הכל 10 הצעות בסכומים שונים אשר מתוכן שישה מצעים החליטו שלא לשלם את הערבות בסך 520 אלף שקל.

 

לאחר מכן התנהל הליך התמחרות בין ארבעת המציעים הנוספים, שלושה מהם פרשו וביתו של פישמן, ענת מניפז, זכתה בהתמחרות עם ההצעה הגבוהה ביותר.

 

הבקשה הוגשה בהסכמת פישמן והכנ"ר. כזכור, פישמן טרם הוכרז על ידי בית המשפט כפושט רגל והצדדים, בהמלצת נשיא בית המשפט המחוזי השופט איתן אורנשטיין, מנהלים מזה כחודשיים משא ומתן במטרה להגיע להסדר נושים.

 

בא כוחו של פישמן, עו"ד שלום גולדבלט מסר בתגובה: "אנחנו שמחים על המכר ונעשה הכל על מנת להקטין את החובות בקופה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x