שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
רכב

לראשונה בקוריאה - ריקול ענק ביונדאי קיה

עובד ותיק בקונצרן הקוריאני דיווח לשלטונות על ליקויים בטיחותיים ב־12 דגמים שונים, והחברה חויבה לבצע ריקול ל־240 אלף מכוניות

תומר הדר 08:1115.05.17

קים גוואנג הו, קוריאני בן 55, אחראי לאחת הפרשות המביכות בתולדות קונצרן יונדאי קיה הקוריאני. גוואנג הו, עובד לשעבר ביונדאי, החליט לפנות לשלטונות קוריאה ולחשוף שורה של תקלות פוטנציאליות ביונדאי i30, יונדאי סונטה, יונדאי גנסיס, קיה קרניבל ודגמים אחרים. מדובר בפעם הראשונה שאירוע כזה מתרחש בקוריאה.

 

בניגוד למדינות אחרות, כגון ארצות הברית, שם ה־Whistle Blowers, כלומר המדווחים על אי סדרים, זוכים להגנה נרחבת, בקוריאה, מדינה הנשלטת ביד ברזל על ידי קומץ תאגידים תעשייתיים, או צ'ויבולים - הלשנה פירושה נידוי חברתי קשה למלשין ולבני משפחתו. עם זאת, גוואנג הו החליט להודיע לשלטונות קוריאה, לאחר 25 שנות עבודה ביונדאי, כי הוא "לא היה יכול להשלים מבחינה מצפונית עם העובדה שישנים אנשים שנוסעים במכוניות שעלולות להיות פגומות מבחינה בטיחותית".

 

בעקבות הלשנתו של גוואנגו הו הודיע קונצרן יונדאי קיה על ריקולים למכוניות מ־12 דגמים שונים, בסך הכל 240 אלף מכוניות - זאת בהוראה מפורשת של משרד התחבורה הקוריאני. בתחילה סירבה יונדאי קיה לבצע את הריקול בטענה כי אין כל סיכון בטיחותי לרכבים, אלא שהממשל חייב אותה לעשות זאת.

יונדאי i30, מהדגמים שהוחזרו לחברה לתיקוני בטיחות יונדאי i30, מהדגמים שהוחזרו לחברה לתיקוני בטיחות

 

בהודעה רשמית שפרסמה יונדאי קיה צינה החברה: "בטיחות תמיד היתה בעדיפות הראשונה מבחינת יונדאי קיה, ואנו מקבלים החלטות על ביצע ריקולים וצעדים אחרים המיועדים לשמירה על בטיחות הלקוחות תוך הקפדה על עמידה בדרישות הרגולטורים בעולם ותוך הקפדה על נהלם פנימיים מחמירים".

 

בסיפורו האישי של גוואנג הו יש גם נקודת אור: לאחר שהודיע על הליקויים לשלטונות קוריאה, הוא פוטר ממקום עבודתו, אך עם פרסום הריקול הודיעה יונדאי שתפצהה את גוואנג הו על עוגמת הנפש שנגרמה לו וגם תחזיר אותו לתפקידו ביונדאי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x