$
משפט

"חשש לגזענות": עורכי דין מהמגזר הערבי טוענים שלאומי סיים ההתקשרות איתם משיקולים לא ענייניים

מדובר בעורכי דין שהועסקו במתן שירותים משפטיים לבנק ערבי ישראלי. ב־2016, בעקבות מיזוג הבנק לתוך לאומי, הם טוענים כי הבנק הודיע להם על סיום ההתקשרות עמם, בניגוד ליתר נותני השירות שאינם שייכים למגזר הערבי. לאומי: "שקר מוחלט"

ענת רואה 09:0214.05.17
שמונה עורכי דין מהמגזר הערבי טוענים כי בנק לאומי הפסיק את ההתקשרות איתם על בסיס גזעני, והם פנו ללשכת עורכי הדין כדי שתסייע להם.

 

מדובר בשמונה עורכי דין בעלי משרדים אשר הועסקו במתן שירותים משפטיים לבנק ערבי ישראלי. ב־2016, בעקבות מיזוג הבנק לתוך בנק לאומי, טוענים השמונה כי הבנק הודיע לכל אחד מהם בנפרד על סיום ההתקשרות עמו, ואילו עם יתר המשרדים שהעניקו שירותים, ואינם שייכים למגזר הערבי, נטען כי נמשכה ההתקשרות.

 

בימים האחרונים שיגר ראש לשכת עורכי הדין עו"ד אפי נוה מכתב למנכ"לית לאומי רקפת רוסק־עמינח וליועץ המשפטי של הבנק חנן פרידמן, וטען כי ההחלטה נגועה ב"חשש לאפליה על בסיס לאום", שכן ההחלטה להפסיק את ההתקשרות לא נובעת משיקולים מקצועיים. נוה ביקש שהבנק ימסור הבהרות.

 

בנק לאומי בנק לאומי צילום: אוראל כהן

 

השמונה הם עורכי הדין סלאח בדארה, מאזן פראג', מוחמד סמאר, עמאד סעד, ג'ימיל נעאמנה, מאהר דלה, אמיר גאנם וג'ואד סנעאללה.

 

מבנק לאומי נמסר בתגובה: "לאומי עובד עם יותר מ־20 משרדי עורכי דין מהמגזר הערבי. הבנק עובד עם כל המשרדים שהועסקו על ידי בנק ערבי ישראלי. לאחרונה הבנק הודיע למשרדים השונים על כוונתו לפרסם מכרז לבחירת רשימת משרדים עדכנית, כפי שהוא נוהג לעשות מעת לעת. כל טענה לאפליה כלשהי הנה שקר מוחלט".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x