$
הייטק והון סיכון

למונייד נכנסת לקליפורניה, חושפת השקעה מאשטון קוצ'ר

חברת שירותי הביטוח הישראלית, שנשענת על טכנולוגיות AI, בוטים ומודל עסקי ייחודי, מרחיבה את פעילותה בארה"ב. בנוסף, הודיעה כי קרן סאונד ונצ'רס של קוצ'ר השתתפה בסבב הגיוס האחרון שלה

מאיר אורבך 16:0210.05.17

חברת הביטוח המקוון למונייד (Lemonade) תתחיל לפעול בקליפורניה. הסטארט-אפ הישראלי, שפעל עד כה במדינות ניו יורק ואילינוי, חשף גם שזכה בעבר להשקעה מסאונד ונצ'רס, קרן ההשקעות של אשטון קוצ'ר.

"מרבית האמריקאים רואים בביטוח רע הכרחי ולא מוצר חברתי טוב, וזה דבר שאנחנו רוצים לשנות", אמר שי וינינגר, מייסד משותף ונשיא החברה. "ההתרחבות שלנו לקליפורניה היא אבן דרך חשובה עבורנו. בירת הטכנולוגיה של העולם ראויה לקבל חברת ביטוח המבוססת על AI".

  

"ההשפעה הטכנולוגית והחברתית העצומה של למונייד היא הסיבה שהצטרפנו להשקעה בה", אמר אשטון קוצ'ר, מייסד של סאונד ונצ'רס. "אני חושב שתושבי קליפורניה ימצאו בלמונייד שילוב ייחודי של ערך עיסקי, ערכים חברתיים וקלות שימוש שקשה להתנגד להם. אני כבר עשיתי זאת".

 

אפליקציית למונייד אפליקציית למונייד צילום: youtube

 

החברה, אותה הקים וינינגר ביחד עם דניאל שרייבר, גייסה עד היום 60 מיליון דולר. ההשקעה של סאונד ונצ'רס היתה חלק מהסיבוב השני של 34 מיליון דולר שעליו הוכרז בסוף שנה שעברה. משקיעים נוספים בחברה הם סקויה, אלף, גוגל ונצ'רס, חברת הביטוח אליאנס ועוד.

 

למונייד מפעילה מערכת ביטוח במודל ייחודי במסגרתו המבוטחים ערבים אחד לשני. לראייתה, מצב של ערבות הדדית מקטין משמעותית את הסיכון בהונאה, ומכיוון שאחד הגורמים המרכזיים לעלות הגבוהה בתחום היא ההונאות הרבות, כתוצאה מכך יורד גם המחיר. על פי למונייד, כ-38% מתביעות הביטוח הן הונאות שגורמות לכל פרמייה לעלות משמעותית (ורבות מחברות הביטוח מגלגלות את העלות הזו על הלקוח). עם המודל החדש, מקווה למונייד לצמצם את ההונאות באמצעות בונוס משמעותי, בו כל הרווחים מחולקים בין המבוטחים. מה שנותר מהפרמיה מועבר לעמותה ללא מטרות רווח או לעמותה לבחירת המבוטח. מערכת הביטוח של למונייד משתמשת בבוטים לרישום לקוחות - ואף משלמת דרכם תביעות ללא התערבות אנושית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x