שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

בלעדי לכלכליסט

הסדר טיעון חושף את שיטת התיאום של קרטל המחשוב

בהסדר טיעון שיוגש בחודש הבא לבית המשפט, מודה בכיר בחברת המחשוב טריפל סי כי נפגש ב־2009 עם נציגי המתחרות ווי! והראל טכנולוגיות כדי לסכם על חלוקת הזכיות במכרזי התעשייה האווירית. תיאום ההצעות נעשה באמצעות דואר אלקטרוני

תומר גנון 06:4710.05.17

הסדר טיעון ראשון שנחתם בפרשת קרטל המחשוב ויובא בחודש הבא לאישורו של בית המשפט המחוזי בירושלים, חושף את הדרך שבה שלוש חברות הפועלות בתחום - טריפל סי, ווי! והראל טכנולוגיות מידע - תיאמו ביניהן הצעות מחיר במכרזים של התעשייה האווירית. בהסדר, שפרטיו הגיעו לידי "כלכליסט", מצויינות פגישות, שיחות טלפון והודעות דוא"ל שבאמצעותם סיכמו ביניהם מנהלים בחברות אלה מי יגיש את ההצעה האטרקטיבית ביותר על מנת שיוכל לזכות במכרז.

 

על פי פרטי ההסדר, מנהל מכירות לשעבר בחברת טריפל סי יעקב נווה יודה שהיה צד להסדר כובל בשלושה מקרים שונים מול החברות ווי! והראל במכרזי מחשוב בהיקף של למעלה מ־2 מיליון שקל. על פי האישום הראשון נגד נווה, בתקופה הרלוונטית (2009-2010) הוא שימש מנהל מכירות בטריפל סי. במאי 2009, כך לפי ההסדר, הוא תיאם בשם טריפל סי עם מנהל תיקי הלקוחות בווי! שחר שרון, סמנכ"ל המכירות בהראל יוסף צייגר ומנהל הלקוחות בהראל גלעד צור, כי החברות תחלקנה ביניהן זכייה בפרויקטים של התעשייה האווירית.

 

קרטל המחשוב (אילוסטרציה) קרטל המחשוב (אילוסטרציה) צילום: שאטרסטוק

 

על פי האישום השני, בינואר 2010 פרסמה אלתא (חברת בת של התעשייה האווירית) בקשה לקבל הצעות מחיר עבור פרויקט בשם בולטימור. על פי כתב האישום שבו יודה נווה, נקבע שווי! וטריפל סי יגישו הצעות גבוהות על מנת שהראל תזכה בפרויקט בהיקף של 500 אלף דולר. הצדדים הגיעו להסדר זה בהודעת דואר אלקטרוני. על פי האישום השלישי שבו הוא יודה, במהלך אוגוסט 2010 פנתה אלתא לקבלת הצעת מחיר מהראל וטריפל סי עבור פרויקט בשם טלסקופ. נווה בשם טריפל סי וגלעד בשם הראל תיאמו ביניהם בהודעת דואר אלקטרוני שהראל תגיש הצעה גבוהה מזו של טריפל סי.

 

במסגרת ההסדר, יוטל על נווה עונש מאסר של 6 חודשים שירוצו בעבודות שירות וקנס של 40 אלף שקל. בנוסף, יוטלו עליו 10 חודשי מאסר על תנאי, והוא יחתום על התחייבו בגובה 250 אלף שקלים שלא לבצע עבירה על חוק ההגבלים העסקיים במשך 3 שנים. כן הוא יפסל לכהונת דירקטור בחברה ציבורית לשלוש שנים ממועד גזר הדין. במסגרת ההסדר, שנערך מול עוהרכי הדין אוהד בורנשטיין ואיתי מילברג מרשות ההגבלים העסקיים, בוטלו שלושה אישומים אחרים נגד נווה. נווה מיוצג על ידי עורך הדין אריאל כפרי ממשרד שפירא, כפרי ובר-זיק. המשפט נגד שאר הנאשמים, בינהם גם מנכ"ל טריפל סי רמי נחום, נמשך בימים אלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x