$
משפט

המשטרה מבקשת להאריך את הרחקתו של יאיר כץ מתע"א עד 1 ביוני

לפי המשטרה, "מדובר בפרשה מורכבת ומסועפת אשר חקירתה טרם הסתיימה"; באי כוחו של כץ מתנגדים - בית המשפט ידון בבקשה בהמשך השבוע

אסנת ניר ונעמי צורף 21:4707.05.17

המשטרה ביקשה היום מבית המשפט להאריך עד 1 ביוני את הרחקתו של יאיר כץ ממתקני התעשייה האווירית (תע"א), על רקע החשד לשחיתות בחברה. כץ, בנו של שר הרווחה חיים כץ, מכהן כיום כיו"ר סקטור המהנדסים בוועד העובדים של תע"א.

 

"לאור העובדה כי מדובר בפרשה מורכבת ומסועפת אשר חקירתה טרם הסתיימה ועל מנת שניתן יהיה למצות את החקירה מבלי חשש לשיבושה, בית המשפט הנכבד מתבקש להאריך את תנאי ההרחקה מתע"א וכן אי יצירת קשר עם המעורבים בפרשה עד ל-1.6", נכתב בבקשה.

 

באי כוחו של כץ, עוה"ד עמית חדד ועוד נועה מילמן, התנגדו לבקשה. בית המשפט ידון בנושא בהמשך השבוע.

 

הרחקתם של כץ, לצד חברי ועד נוספים, מתע"א נקבעה עד לשלישי הקרוב. במקביל, בשבועות האחרונים התקיימו בחברה דיונים לגבי השעייתם של החשודים עד לסוף בדיקת המשטרה. השימוע לכץ בעניין השעייתו התקיים לפני שבועיים.

 

על פי החשד, כץ, יחד עם חברים נוספים בוועד, פעל לסחוט עובדים בתע"א כדי שיתפקדו לליכוד, שמטעמה מכהן כיום אביו כחבר כנסת ושר.

 

החברה היתה אמורה לקיים שימוע גם ליו"ר הוועד, אהוד נוף, אלא שזה החליט שלא להופיע אליו - בגיבוי של יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. נוף ממוקם במקום ה-27 ברשימת עוגנים של ניסנקורן להסתדרות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x