$
משפט

הוארכה בשבועיים תקופת הרחקתו של יאיר כץ מהתעשייה האווירית

כץ, בנו של השר חיים כץ ויו"ר סקטור המהנדסים בוועד העובדים של תע"א, נעצר ונחקר לפני כחודש בחשד לביצוע עבירות של תיווך בשוחד וסחיטה באיומים

נעמי צורף ואסנת ניר 14:3925.04.17

תקופת הרחקתו של יאיר כץ ממתקני התעשייה האווירית הוארכה בשבועיים נוספים עד 9.5. יאיר כץ, בנו של שר הרווחה חיים כץ, מכהן כיום כיו"ר סקטור המהנדסים בוועד העובדים של תע"א והוא אחד החשודים המרכזיים בפרשת השחיתות בתע"א.

 

 

בסוף השבוע שעבר פורסם כי המשטרה ביקשה להאריך בחודש נוסף את הרחקתו של כץ ממתקני תע"א כדי למנוע שיבוש של החקירה. היום, הודיעו המשטרה ובא כוחו של כץ, עו"ד עמית חדד כי הם הגיעו להסכמה להאריך את ההרחקה בשבועיים בלבד.

שני מימין יאיר כץ באחד הדיונים בביהמ"ש שני מימין יאיר כץ באחד הדיונים בביהמ"ש צילום: עמית שעל

 

במקביל, התקיימו דיונים בנוגע להארכת תקופת הרחקתם של חשודים נוספים בפרשה בהם חברי ועד העובדים רוג'ר אנקווה, אשר הוחלט להרחיקו עד ל-9.5 ואושרי קסלסי אשר הוחלט להרחיקו עד ל-7.5, מ"מ מנהל מפעל אביזרים שמעון פריתס אשר הוחלט להרחיקו עד ל-1.6 ויו"ר סקטור הטכנאים דוד פרץ אשר הוחלט להרחיקו עד ל-9.5.

 

כץ הבן נעצר ונחקר לפני כחודש בחשד לביצוע עבירות של תיווך בשוחד וסחיטה באיומים. במסגרת הסכמות מול המשטרה הוא שוחרר למעצר בית שהסתיים ביום שישי שעבר. במקביל נאסר עליו ליצור קשר עם חשודים נוספים או להגיע למתקני החברה הממשלתית עד היום (ג').

 

על פי החשד נגד כץ, ביחד עם חברים נוספים בוועד העובדים הוא פעל לסחוט עובדים בתע"א כדי שיתפקדו למפלגת הליכוד, שמטעמה מכהן כיום אביו כחבר כנסת ושר.

לאחרונה, פנה מחלק השחיתות הממשלתית ביחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ), שמנהלת את החקירה, ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, כדי שיאשר לו לחקור באזהרה גם את אביו - השר חיים כץ.

 

יש לציין כי בקשת המשטרה להרחקת החשודים מהחברה לא הייתה צריכה להתבצע אילו היו מושלמים הליכי השעית חברי הועד מהחברה מצד ההנהלה. מחר צפוי להתכנס דירקטוריון החברה וגורמים בחברה מספרים כי ככל הנראה השעית החשודים תהווה נושא מרכזי בהחלטתו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x