• תפריט
משפט

מחשש לשיבוש החקירה: המשטרה רוצה להרחיק לחודש נוסף את יאיר כץ מתע"א

כץ, בנו של שר הרווחה חיים כץ ויו"ר סקטור המהנדסים בתע"א, חשוד שניסה לסחוט באיומים עובדים בחברה הממשלתית להתפקד לליכוד שמטעמה משמש כיום אביו כחבר כנסת ושר. המשטרה פנתה לאחרונה ליועמ"ש כדי לחקור באזהרה את אביו

נעמי צורף ותומר גנון 17:4120.04.17

המשטרה רוצה להאריך בחודש נוסף את הרחקתו של יאיר כץ ממתקני התעשייה האווירית (תע"א) כדי למנוע שיבוש של החקירה. כץ, בנו של שר הרווחה חיים כץ, מכהן כיום כיו"ר סקטור המהנדסים בוועד העובדים של תע"א.

 

כץ הבן נעצר ונחקר לפני כחודש בחשד לביצוע עבירות של תיווך בשוחד וסחיטה באיומים. במסגרת הסכמות מול המשטרה הוא שוחרר למעצר בית שהסתיים ביום שישי שעבר. במקביל נאסר עליו ליצור קשר עם חשודים נוספים או להגיע למתקני החברה הממשלתית עד יום שלישי הקרוב (25.4). כאמור, המשטרה רוצה כעת לבקש מבית המשפט להאריך את ההרחקה בחודש. כץ מתנגד לבקשה.

 

יאיר כץ בנו של חיים כץ יאיר כץ בנו של חיים כץ צילום: עמית שעל

 

על פי החשד נגד כץ, ביחד עם חברים נוספים בוועד העובדים הוא פעל לסחוט עובדים בתע"א כדי שיתפקדו למפלגת הליכוד, שמטעמה מכהן כיום אביו כחבר כנסת ושר.

 

מחלק השחיתות הממשלתית ביחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ), שמנהלת את החקירה, פנה לפני חג הפסח ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, כדי שיאשר לו לחקור באזהרה גם את אביו - השר חיים כץ.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x