$
משפט

מנהל ההשקעות שהוסגר מגרמניה מואשם גם בהעלמת מס

הפרקליטות הגישה כתב אישום מתוקן נגד ולדימיר יבסטפייב, מנהל השקעות לשעבר בדש אייפקס שנמלט לחו"ל לפני כארבע שנים לאחר שהוגש נגדו כתב אישום חמור על תרמית בני"ע וגניבה מלקוחות בהיקף של כ-6 מיליון שקל. מלבד שיבוש מהלכי משפט, מייחסת לו כעת הפרקליטות גם העלמת מס מהכנסות בהיקף של 1.2 מיליון שקלים שצבר לכאורה על חשבון הלקוחות במסגרת התרמית

תומר גנון 12:0019.04.17

הפרקליטות הגישה אתמול (ג') כתב אישום מתוקן נגד ולדימיר יבסטפייב, מנהל השקעות לשעבר בדש איפקס, שנמלט מהארץ לפני כארבע שנים לאחר שהוגש נגדו כתב אישום חמור על תרמית בני"ע וגניבה מלקוחות בהיקף של כ-6 מיליון שקלי כתב האישום החדש כולל גם ביצוע עבירות מס ושיבוש מהלכי משפט. יבסטפייב הוסגר בערב חג הפסח לישראל מגרמניה ובהוראת בית המשפט היא ישהה במעצר עד להחלטה אחרת.

 

בכתב האישום המתוקן, שהוגש על ידי עוה"ד יוני לבני ונועה בורנשטיין-זיו, מייחסת הפרקליטות ליבסטפייב העלמת מס מכספים בהיקף של 1.2 מיליון שקלים שאותם קיבל משותפו לתרמית ני"ע, עופר בביוב. על פי כתב האישום, מדובר בחלק מהכנסות התרמית שיבסטפייב, המיוצג על ידי עו"ד שריג דמארי, הפיק לכאורה על חשבון כספי לקוחות בית ההשקעות. כספים אלה נצברו לטענת הפרקליטות בחשבונות הקש שניהל בביוב, והועברו בהמשך ליבסטפייב מבלי שדיווח עליהם או שילם עליהם מס. בשל כך טוענת הפרקליטות כי יבסטפייב השתמש בדרכי מרמה עורמה ותחבולה בכוונה להתחמק ממס.

 

ולדימיר יבסטפייב ולדימיר יבסטפייב

 

אישום נוסף בכתב האישום המתוקן נוגע להימלטותו של יבסטפייב לחו"ל. "בחודש מאי 2013, שלושה ימים לאחר חקירתו האחרונה ברשות המסים, עזב יבסטפייב את ישראל – מקום מגוריו ומגורי משפחתו ומרכז חייו, ושהה בחו"ל קרוב ל-4 שנים", נכתב בכתב האישום המתוקן. "יבסטפייב חזר לישראל רק לאחר שנעצר בחו"ל, בתום פעולות ממושכות שבוצעו לשם איתורו. הוא עזב את ישראל על אף שידע שמתקיימות נגדו חקירות פליליות ברשות ני"ע וברשות המסים, ושהוא עשוי להידרש לחקירות נוספות או לשם העמדה לדין".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x