$
משפט

רמ"י תחזיר 7 מיליון שקל לציבור

בקבוצת הנפגעים לתביעה הייצוגית הוגדרו כ־7,000 איש ששילמו לרשות סכומי כסף במסגרת עסקאות בפטור ממכרז, תוספות בנייה וחידוש חכירה בשבע השנים

נעמי צורף 08:4318.04.17

בתביעה ייצוגית אשר הגיש במאי 2015 אביתר כהן באמצעות עורכי הדין ניצן גדות ודורון רדעי, טען כי רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) "נוקטת במנגנון הצמדה חד־כיווני" ומתחשבת בעת הגבייה של סכומים מאזרחים בהצמדה רק אם תוצאתה היא חיובית ויש להוסיף הפרשי הצמדה לסכום הבסיס; ולא מתחשבת בתוצאת ההצמדה כאשר התוצאה היא שלילית ויש להפחית מסכום הבסיס שנקבע. ובכך, על פי התביעה, היא מפרה את חובתה לנהוג בתום לב.

 

בקבוצת הנפגעים לתביעה הייצוגית הוגדרו כ־7,000 איש ששילמו לרשות סכומי כסף במסגרת עסקאות בפטור ממכרז, תוספות בנייה וחידוש חכירה בשבע השנים שקדמו להגשת התביעה ועד ליום מתן פסק הדין. מדובר אך ורק בעסקאות שבתנאי העסקה נקבעה הצמדה למדד ובמועד אישור העסקה חלה ירידת מדד. בהסדר שהוגש לאחרונה לבית המשפט, התחייבה הרשות לפצות את חברי קבוצת הנפגעים במלוא הפער הכספי שנוצר לכל אחד כתוצאה מהתעלמותה של רמ"י מירידת המדד.

 

את הסדר הפשרה אישר לאחרונה שופט בית המשפט המחוזי בלוד, יחזקאל קינר.

 

על פיו סכום הפיצוי הכולל לכלל חברי הקבוצה עומד על כ־7 מיליון שקל ומספר חברי הקבוצה מוערך בכ־7,000 איש. "הסדר הפשרה מביא להחזר מלא לחברי הקבוצה של כל הפרשי הכספים ששולמו על ידם בשל הנהגת מנגנון הצמדה חד־כיווני" נכתב בהסדר.

 

עו"ד ניצן גדות עו"ד ניצן גדות

בטל שלח
    לכל התגובות
    x