$
חדשות טכנולוגיה

נטפליקס מצהירה: "נתמוך בעברית באופן מלא ברבעון הקרוב"

על פי דו"חות החברה, הרווח הנקי שלה עמד ברבעון הראשון על 40 סנט למניה לעומת צפי לרווח של 37 סנט למניה. מספר המנויים אכזב - עמד על 98.75 מיליון לעומת צפי למספר גבוה יותר. המכירות זינקו ב-35% לעומת הרבעון המקביל

רפאל קאהאן 23:2717.04.17

נטפליקס דיווחה לפני זמן קצר על תוצאותיה לרבעון הראשון של השנה. הרווח למנייה של החברה עלה על הצפי ועמד על 40 סנט למניה לעומת צפי לרווח של 37 סנט למניה. במקביל נרשמה אכזבה במספר המנויים הכולל.

נרקוס של נטפליקס נרקוס של נטפליקס צילום: Netflix

 

ההכנסות ברבעון הראשון עמדו על 2.64 מיליארד דולר, בהתאם לצפי. ברבעון המקביל אשתקד עמדו מכירות החברה על 1.96 מיליארד דולר - עלייה של כמעט 35%. עם זאת, מספר המנויים הכולל של החברה אכזב - עמד על 98.75 מיליון לעומת צפי ל-98.93 מנויים. מניית החברה יורדת במסחר המאוחר ב-1.8%, לאחר שננעלה בעלייה של 3% דקות ספורות קודם לכן. 

 

ברבעון האחרון נוספו לנטפליקס כ-4.95 מיליון מנויים חדשים, 3.53 מיליון בעולם ו-1.42 מיליון מנויים חדשים בארה"ב. בהתחשב בכך שכמות המשתמשים שמוכנים לוותר כליל על שירותי טלוויזיה מסורתיים כגון כבלים או לוויין גדל - מדובר בכמות מאכזבת. עם זאת, יש לציין ששוק הסטרימינג האמריקאי החל להתרחב והפך למאוד תחרותי מאז שחברות הפקה, טכנולוגיה ורשתות החלו להציע שירותי סטרימינג. אפילו גוגל נכנסה לתחום עם שירות יוטיוב TV לפני כשבועיים.

 

מה דעתך על מניית NETFLIX:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

נטפליקס גם משקיעה הרבה בהתרחבות ברחבי העולם. החברה הודיעה שתתמוך רשמית בשלוש שפות חדשות: עברית, תאילנדית ורומנית. מה שעשוי לעניין במיוחד את הישראלים.

 

עלויות השיווק של החברה יעמדו בשנה הקרובה על כמיליארד דולר. אך היא בעיקר תנסה למקסם את הרווח על התכנים שהיא מפיקה. לשם כך היא תעשה מאמצים נרחבים להביא את סרטי הקולנוע שלה להקרנות באולמות, היא אף מינתה סמנכ"ל סרטים חדש שתפקידו יהיה בין השאר בדיוק זה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x