$
משפט

הפנטהאוז בגבעתיים אליו פלשה ענבל אור מוצע למכירה

מדובר בדירה בת 5 חדרים בקומה השישית של בניין ברחוב הל"ה הכוללת מרפסת של 21 מ"ר ומרפסת גג של 45 מ"ר; בעבר הוערך שוויה במעל ל-4 מיליון שקל

נעמי צורף 12:2713.04.17

הפנטהוז בגבעתיים אליו פלשה ענבל אור מוצע למכירה. מדובר בדירה בת 5 חדרים ברחוב הל"ה בגבעתיים, אשר בעבר הוערך שוויה במעל 4 מיליון שקל. הדירה נמצאת בקומה השישית והיא כוללת מרפסת מקורה של כ-21 מ"ר ומרפסת גג בשטח של 45 מ"ר.

 

במסמך שהוגש לבית המשפט לפני כשנה, נטען כי הדירה נמצאת בבעלות חברת אליענה אור, מקבוצת אור, ועליה משכנתא בסכום של כ-1.5 מיליון שקל לבנק מזרחי טפחות. הדירה כולה משועבדת ללא הגבלת סכום לכיסוי חובות קבוצת החברות לבנק ולאחר שתימכר באישור בית המשפט התמורה תועבר לבנק שהוא נושה מובטח.

 

באפריל 2016, פנה המפרק של חברות הנדל"ן, עו"ד איתן ארז, אל בית המשפט המחוזי בתל-אביב בדרישה לאסור על אור מלעשות שימוש בדירה, אליה העבירה את רכושה. נטען כי אור "מנסה לפלוש לדירת החברה ולעשות בה כבשלה. ולפיכך מוגשת בקשה זו לסילוק ידה של החייבת מן הדירה של החברה שבפירוק".

 

הבניין ברחוב הל"ה. שווי הדירה הוערך בעבר ב-4 מיליון שקל הבניין ברחוב הל"ה. שווי הדירה הוערך בעבר ב-4 מיליון שקל צילום: עמית שעל

 

עו"ד ארז טען בבקשתו כי לאחר רישום המשכנתא לטובת הבנק, נרשמה בתחילת חודש מרץ 2016 הערת אזהרה לטובת שלי נרקיס בשל הלוואה בסכום של 1.5 מיליון שקלים שנטלה ממנו אור.

 

הדירה הייתה מושכרת והתפנתה בתחילת אפריל 2016 כשבין המפרק למי ששימש בא כוחה של אור, עו"ד ראובן בילט, נקבע כי הדירה תישאר פנויה. אולם, מספר ימים לאחר מכן, כאשר הגיעו נציגיו של עו"ד ארז לדירה כדי לתפוס את הנכס ולהחליף את המנעול, פתחה את הדלת עובדת זרה שטענה כי הינה עובדת עבור אור והיא נמצאת לבדה בבית.

 

ענבל אור בבית המשפט החודש ענבל אור בבית המשפט החודש צילום: נעמי צורף

 

באי כוחו של עו"ד ארז, מצאו בדירה עשרות ארגזים, רכוש של אור ומשפחתה, שהועבר לדירת החברה והבינו כי אור מנסה לפלוש אליה.

 

נשיא בית המשפט המחוזי בתל-אביב, השופט איתן אורנשטיין, נעתר לבקשת עו"ד ארז והורה לה לפנות את הדירה. בתגובה לכך, אור פנתה לבית המשפט העליון, באמצעות עו"ד אילן בומבך, בערעור על ההחלטה. אור טענה בפני השופט אורנשטיין וכך גם בערעור שהגישה לביהמ"ש העליון, כי מדובר בדירה בבעלותה שנרשמה בטעות חשבונאית על שם אחת מחברות קבוצת אור.

 

אולם, בית המשפט העליון דחה את בקשתה. "ככל שאין מדובר בדירה שבבעלותה הרי שפינויה אינו כרוך בפגיעה קניינית", כתב השופט ניל הנדל בהחלטתו.

 

הניסיונות להשיג את תגובתה של אור לידיעה זו לא צלחו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x