• תפריט
רכב

חולמים על מכונית מעופפת? השנה תוכלו לקנות אותה

חברת אירומוביל מסלובקיה תציג בתערוכת הרכב במונאקו כלי רכב "העומד בכל התקנות הקיימות למכוניות ולמטוסים" - ומבטיחה להשיק אותו כבר השנה. צפו בווידאו

שירות כלכליסט 07:1917.04.17
העתיד כבר כאן. חברת הסטארט-אפ הסלובקית אירומוביל (AeroMobil) הודיעה כי היא מתכוונת להשיק מכונית מעופפת כבר השנה. המכונית תהיה זמינה להזמנות מוקדמות בחודשים הבאים.

 

החברה, שגייסה לאחרונה 3.2 מיליון דולר, תציג את המכונית ביום חמישי בתערוכת הרכב של מונאקו. מדובר, לפי אירומוביל, ב"כלי טייס משולב וכן מכונית מתפקדת על 4 גלגלים עם מנוע היברידי".

 

אירומוביל השיקה אבטיפוס של המכונית-מטוס ב-2014, שלא היה זמין לרכישות. המכונית הזו נזדקקה לגז רגיל, ולרצועה באורך 200 מטרים להמראות ונחיתות. היא היתה יכולה להגיע למהירות של 200 קמ"ש.

 

בחברה טענו כי המכונית המעופפת הנוכחית עומדת "בכל התקנות הקיימות למכוניות ולמטוסים". ייתכן והכוונה היא שכדי לנהוג ולהטיס אותה יש צורך ברישיון רכב וטייס, אך זה לא בהכרח מובן מההצהרה. "אירומוביל מתכוונת להפוך את התחבורה האישית ליעילה וידידותית יותר לסביבה על ידי כך שתאפשר נסיעות מהירות יותר למרחקים בינוניים, ובאזורים עם תשתיות כבישים מוגבלות או חסרות", נמסר עוד מהחברה.

 

באירומוביל החלו לעבוד על הרעיון כבר ב-1990 ולאורך השנים השתנה והותאם העיצוב. המכונית הנוכחית מיוצרת ממסגרת פלדה וציפוי פחמן. אורכה 5.7 מטרים, ויש בה מקום ךשני נוסעים. רוחב המכונית 2 מטרים, ולאחר שהיא הופכת למטוס, הרוחב גדל ל-8 מטרים. השינוי ברוחב נובע מפתיחת הכנפיים - בזמן הנסיעה בכביש, הכנפיים מקופלות במושב האחורי מאחורי הנהג. מהירות ההמראה מגיעה ל-145 קמ"ש והמטוס יכול לעבור דרך של 690 ק"מ.

 

"קיבלנו משוב חיובי מכמה מומחי בתעופה, שהעריכו את העיצוב ואת הפתרון הטכני של תהליך המעבר", אמר יוראי וקוליץ', מייסד ומנכ"ל החברה.

 

המכונית המעופפת של אירו מוביל. החברה החלה לפתח את הרעיון ב-1990 המכונית המעופפת של אירו מוביל. החברה החלה לפתח את הרעיון ב-1990 צילום: aeromobil

 

 

בחברה מכנים אותה "כלי טייס משולב וכן מכונית מתפקדת על 4 גלגלים עם מנוע היברידי" בחברה מכנים אותה "כלי טייס משולב וכן מכונית מתפקדת על 4 גלגלים עם מנוע היברידי" צילום: aeromobil

 

 

פנים המכונית פנים המכונית צילום: aeromobil

 

 

המכונית המעופפת בפעולה. מהירות ההמראה מגיעה ל-145 קמ"ש והמטוס יכול לעבור דרך של 690 ק"מ המכונית המעופפת בפעולה. מהירות ההמראה מגיעה ל-145 קמ"ש והמטוס יכול לעבור דרך של 690 ק"מ צילום: aeromobil

 

 

איפה הכסף שלנו? כלכליסט מציג את ספר התקציב האמיתי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x