$
משפט

בג"ץ דחה את הבקשה לצו ביניים נגד הקמת תאגיד החדשות החדש

משמעות ההחלטה - הממשלה תוכל להמשיך לקדם את תזכיר החוק שהופץ היום, שלפיו תיסגר חטיבת החדשות של "כאן"

עמרי מילמן 11:3410.04.17

בג"ץ דחה היום את הבקשה לצו ביניים שהגיש עו"ד אלדד יניב במסגרת העתירה נגד הסיכום בין כחלון לנתניהו על סגירת חטיבת החדשות של תאגיד השידור "כאן" והקמת תאגיד חדשות. יניב ביקש צו ביניים שיקפיא את המצב החוקי היום - כלומר יביא לכך שתאגיד "כאן" יתחיל לפעול בסוף אפריל, עם חטיבת החדשות. משמעות ההחלטה היא כי הממשלה תוכל להמשיך לקדם את תזכיר החוק שהופץ היום, לסגור את חטיבת החדשות ולפתוח תאגיד חדשות חדש.

 

בהחלטה ציין השופט יצחק עמית כי "אין דרכו של בית משפט זה למנוע מהממשלה או מהכנסת ליזום הליכי חקיקה". עוד נקבע בהחלטה כי ייקבע מועד לדיון בעתירה עצמה.

 

הפגנה של עובדי כאן הפגנה של עובדי כאן צילום: אבי חי

אתמול העבירה המדינה את תגובתה לעתירה באמצעות עו"ד נחי בן-אור ושי כהן ממחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה. בתגובה נאמר כי "המדינה סבורה כי שיקולי מאזן הנוחות תומכים בדחיית הבקשה למתן צו ביניים, באופן שיאפשר למשרד התקשורת לפרסם את התזכירים שהוכנו בשיתוף עם משרד האוצר ויתר הגורמים הנוגעים בדבר". בינתיים, במהלך הלילה פורסמו שני תזכירי החוק - שמסדירים את דחיית הקמת התאגיד בשבועיים ואת הקמת תאגיד החדשות החדש.

 

עוד ציינו הפרקליטים כי "אין בעצם פרסומם של התזכירים האמורים כדי להוות מעשה בלתי הפיך. מדובר בשלב ראשוני, אשר מאפשר לכלל הגורמים הרלבנטיים להעיר ולהעלות כל טענה שימצאו לנכון נגד הוראות ההסדר המתגבש לגופן. לא אחת נערכים שינויים בעקבות הערות שמתקבלות ביחס לתזכיר שמופץ מטעם משרדי הממשלה. מובן, כי גם במסגרת הדיונים שנערכים בהצעת החוק בכנסת ישנה הזדמנות לעריכת תיקונים נוספים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x