$
משפט

בלעדי לכלכליסט

המשנה ליועמ"ש בביקורת נוקבת: "פיצול החדשות מתאגיד השידור - לא יעשה טוב לא לתאגיד, ולא למדינה"

עו"ד דינה זילבר בהרצאה פסימית ואפוקליפטית: "תהליכי הרס המערכת המשפטית מתרחשים היום בקצב מואץ". לדבריה, כל מי שבמסגרת קבלת החלטות מקצועיות "מפריע", זוכה לתגובה אלימה ואישית, כדי להרתיע

משה גורלי 13:3103.04.17

"תהליכי הרס ואיתגור המערכת המשפטית שפעם לקחו עשורים, מתרחשים היום בקצב מואץ. מבנים חברתיים מפוארים קורסים האחד אחרי השני. אנחנו לא רוצים להיות במצב שבו את ממדי ההרס החברתי ארוך הטווח יגלו הארכיאולוגים של העתיד שינברו בהריסות הבית השלישי", כך סיכמה המשנה ליועץ המשפטי לממשלה דינה זילבר הרצאה שלא זכורה כמותה – כואבת, נוקבת, פסימית ואפוקליפטית. מעולם לא נשמע כך משפטן בכיר בשירות המדינה.

 

עו"ד זילבר, ראש מחלקת משפט ציבורי- מנהלי, דיברה אתמול (א') במועדון אברקסס בתל אביב במסגרת "הרצאה על הבר", בחסות מסגרת תוכנית תל אביב-נורת'ווסטרן באוניברסיטת תל אביב, ובמהלך דבריה גם מתחה ביקורת קשה על מתווה הפשרה במשבר השידור הציבורי.

 

 

 

 

עו"ד דינה זילבר עו"ד דינה זילבר

 

 

זילבר המשיכה בתיאור האפוקליפטי של יחסי הפקידות עם הממשל. "הפקידות נמצאת במתקפה, ובעיני המתקפה לא מקרית", אמרה זילבר, "הסבר אחד לכך הוא להחליש את מערכות האכיפה והביקורת לסוגיהן, הסבר אחר מניח מאבק ערכי עמוק יותר על דמותה של המדינה ועל ערכי היסוד שאמורים לעצב את התנהלותה. הדרך שבה זה נעשה היא סימון מטרות מתן שם וירי חופשי. ובאנגלית ניימינג, בליימינג, שיימינג. כל מי שבמסגרת קבלת החלטות מקצועיות 'מפריע', זוכה לתגובה אלימה ואישית, כדי להרתיע כדי לסמן כדי להשלות שאם רק אותו פקיד או אותו שופט או יועץ משפטי יורחק, תשקוט הארץ ארבעים שנה, ורוח המשילות תרחף על פני הארץ".

 

עיקר נאום התוכחה, היה על התנהלות הממשלה כלפי מערכת המשפט, אבל היא נתנה להבין שהמשנה ליועץ עו"ד אבי ליכט אינו המשנה היחיד שמסתייג ממתווה התאגיד החדש. כזכור, ליכט הודר מהדיונים בסוגייה בדיונים עם שר האוצר משה כחלון.

 

 

לדבריה, "הפיצול של מערכת החדשות מגוף השידור יביא לתוצאות שליליות. גם במתכונת המאוחדת של התאגיד, העשייה שלו לא טריוויאלית ומאותגרת. פיצול והחלשה לא יעשו טוב, לא לתאגיד ולא למדינה", אמרה זילבר שהמשילה את הפיצול לרעיון הפרדת היועץ המשפטי לממשלה מפרקליט המדינה. בשניהם, הפיצול נועד להחליש.

 

יש לציין כי משרד האוצר מסר במסגרת הודעתו בשבוע שעבר על הפשרה בין השר משה כחלון וראש הממשלה בנימין נתניהו בסוגיית התאגיד,כי מתווה הפשרה קיבל את אישור היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, שהוא הממונה על זילבר, ואת אישור אנשיו.

 

 

הכתבה המלאה - מחר בכלכליסט
בטל שלח
    לכל התגובות
    x