$
משפט

השופט אורנשטיין הורה למשטרה לעצור את ענבל אור

זאת, לאחר שאור לא הגיבה לבקשות שהוגשו במסגרת הליך פשיטת הרגל שלה, לא התייצבה לדיון הקודם שנקבע וגם לא לדיון שהתקיים הבוקר

נעמי צורף 10:2502.04.17
נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין, הורה הבוקר למשטרה לעצור את ענבל אור ולהביאה בפני שופט תוך 24 שעות ממעצרה. זאת, לאחר שאור לא הגיבה לבקשות שהוגשו במסגרת הליך פשיטת הרגל שלה, לא התייצבה לדיון הקודם שנקבע וגם לא לדיון שהתקיים הבוקר.

הדיון ממנו נעדרה היה אמור לעסוק ב-4 בקשות לבזיון בית משפט. במסגרת הדיון, כונס נכסיה של אור, עו"ד איתן ארז, הגיש בקשה להוציא צו להבאתה וטען כי "ענבל אור ירדה למחתרת וגם בהליכים משפטיים אחרים שמתנהלים נגדה לא מצליחים לבצע לה מסירות. החייבת לא מצייתת לשום צו של בית המשפט".

 

מאז חודש אפריל 2016 נמצאת אור בהליכי פשיטת רגל ופירוק החברות שברשותה. למרות זאת, לאחרונה ביקשה אור לפתוח מכללה לנדל"ן ולהעביר בה קורס תחת הכותרת "איך לעשות את המיליון הראשון ללא הון עצמי". למכללה ביקשה אור לקרוא "בית הספר של החיים לנדל"ן".

השופט איתן אורנשטיין השופט איתן אורנשטיין צילום: אוראל כהן

 

בחודשים האחרונים אור סירבה להתייצב לדיונים שונים בעניינה בטענה שהיא משקיעה את כל מאמציה בבקשת עיכוב הביצוע שהגישה לבית המשפט העליון על ההחלטה לפרק את החברות שבשליטתה, בקשה אשר נדחתה בחודש ינואר האחרון. במקביל החליפה אור עשרות עורכי דין ויחצ"נים, והעלתה טענות שונות על התנכלות כלפיה מצד מערכת המשפט ואחרים.

 

במקביל להליכים האזרחיים, נגד אור התנהלו בתחילת 2016 חקירות פליליות במע"מ ובמשטרה ושבגינן שוקלת כעת הפרקליטות אם להגיש נגדה כתב אישום. ובימים אלה מתנהלת נגד אור גם חקירה פלילית של מס הכנסה תל אביב בחשד להתחמקות מתשלום מס אישי בהיקף של מיליוני שקלים.

 

ענבל אור (ארכיון) ענבל אור (ארכיון) צילום: עמית שעל

 

בנובמבר אשתקד בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר הסדר מימוש זכויות של ענבל אור בשתי דירות בפרויקט "אור על הפארק" ברמת גן. בנוסף, לבקשת מזרחי טפחות עוד 4 דירות של אור יימכרו. מדובר בשתי דירות אשר לאור היו זכויות בהן במגדל בן 27 קומות. אחת מהן היא דירת פנטהאוז בקומה ה-26 במגדל, שבנייתה נעצרה. עו"ד איתן ארז ועו"ד מאיר הלר מונו ככונסי נכסים לזכויותיה של אור בדירות. על פי ההערכות שתי הדירות יימכרו בכ-10 מיליון שקל.

 

אור עצמה, בחרה שלא להתייצב לפתיחת הדיון והגיעה רק בדקות האחרונות ללא עורך דין מטעמה. "אני לא מתעסקת במחוזי עכשיו. מחכה להחלטה בעליון", אמרה אור לאחר הדיון והסבירה כי על הצדדים להגיש תגובה לעתירתה עד לתחילת השבוע הבא. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x