$
משפט

הכונס הרשמי: לשלם לנאמני מגה 28 מיליון שקל בלבד

שלושת הנאמנים, גבי טרבלסי, אהוד גינדס ואמיר ברטוב ביקשו 153 מיליון שקל. הכונס הרשמי השווה שכרם לשכר מנכ"ל

ענת רואה 17:5130.03.17

הכונס הרשמי, פרופ' דוד האן, הודיע לבית המשפט כי הוא מתנגד לשכר הטרחה שדורשים נאמני מגה, גבי טרבלסי, אהוד גינדס ואמיר ברטוב ועמד על 153 מיליון שקל. האן מציע לשלם לשלושה שכר עצום בפני עצמו המסתכם ב-28 מיליון שקל לפני מע"מ. לפי הכנ"ר כבר כעת ניתן לשלם לנאמנים 13.5 מיליון שקל ומע"מ עבור עבודתם.

נאמני מגה מימין רו"ח גבי טרבלסי, עו"ד אהוד גינדס ועו"ד אמיר בר טוב נאמני מגה מימין רו"ח גבי טרבלסי, עו"ד אהוד גינדס ועו"ד אמיר בר טוב צילום: דנה קופל, עמית שעל

 

הנאמנים הגישו בינואר האחרון את בקשת השכר שלהם ולא כתבו במפורש כמה הם דורשים לקבל אלא ביקשו אישור לגבות 15% מתוך קופה של למעלה ממיליארד שקל שלטענתם יחולקו לנושים. בכלכליסט נחשפו הפגמים בתחשיב שהוצג ובהמשך הוגשה גם עמדת בנק הפועלים שתקף את אופן החישוב וטען שאינו תואם את תקנות השכר. בנק הפועלים הציג תחשיב חלופי לפיו כעת מגיע לנאמנים שכר של 2.5 מיליון שקל בלבד ושכרם הסופי עשוי להגיע לכל היותר לכ-39 מיליון שקל, שגם אותם טען הבנק שיש להפחית לכדי סכום סביר והגיוני.

 

לפי העמדה שהגיש כעת הכנ"ר, כל מסלולי השכר כפופים להתאמת תוצאות תחשיביהם, על דרך הגדלה או הקטנה, לשכר ראוי בנסיבות העניין. הכנ"ר השווה את השכר אותו ביקשו נאמני מגה לשכר שביקשו לפני עשור נאמני מגה, שלמה נס וגבי טרבלסי שעמד על 21 מיליון שקל לפני מע"מ.

 

עוד נטען כי עלות שכרו של מנכ"ל שופרסל לשנת 2016 עמדה על 7.4 מיליון שקל, וגם אם בעלי התפקיד במגה הפעילו את החברה במשך 6 חודשים שווה ערך ל3.7 מיליון שקל במונחי עלות שכר וגם שהיקף הפעילות קטן כדי רבע ומחצית מהיקפי שופרסל, ונטען כי עדיין שכר הטרחה שביקשו בעלי התפקיד במגה, גדול עשרות מונים מן הנהוג בסביבת הענף בו נדרשו הם לפעול.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x