$
משפט

החלו הלכי ההשעיה לעובדי תע"א החשודים בפרשת השחיתות

ההנהלה זימנה לשימוע את יאיר כץ, יו"ר ועד העובדים אהוד נוף ובכירים נוספים בוועד - אלי כהן, דוד פרץ, אילן אטל ורוג'ר אנקווה

אסנת ניר 15:1530.03.17

התעשייה האווירית נמצאת בהליכי השעיה מתקדמים לעובדי תעשייה אווירית החשודים בשחיתות, כפי שפורסם לראשונה ב"כלכליסט". בימים האחרונים נשלחו זימונים לשימוע לעובדים החשודים.

 

 

בין העובדים שזומנו לשימוע יאיר כץ, בנו של השר חיים כץ, יו"ר ועד העובדים אהוד נוף ובכירים נוספים בוועד - אלי כהן, דוד פרץ, אילן אטל ורוג'ר אנקווה. חבר הדירקטוריון, אמל אסעד, החשוד גם כן בפרשה, אינו מועסק על ידי תעשייה אווירית ולכן לגביו לא ננקטו צעדים אלו.

שני מימין: יאיר כץ בביהמ"ש שני מימין: יאיר כץ בביהמ"ש צילום: עמית שעל

 

יאיר כץ חשוד בעבירות של תיווך בשוחד וסחיטה באיומים אותן ביצע במסגרת עבודתו בתעשייה האווירית, ככל הנראה במטרה לגרום לעובדי תע"א להתפקד למפלגת הליכוד. נוף חשוד בעבירות סחיטה באיומים. כהן הוא חבר ועד מטעם סקטור הייצור ובין תפקידיו בוועד הוא אחראי על תזונת העובדים, מפקח על חדרי האוכל וספקי המזון. בין החשדות נגדו: ביצוע עבירות שוחד, הלבנת הון וגניבה. פרץ חשוד אף הוא בסחיטה באיומים.

אהוד נוף בביהמ"ש אהוד נוף בביהמ"ש צילום: עמית שעל

 

ההסכם הקיבוצי בתעשייה אווירית, שנכתב לפני למעלה מ-25 שנה, מציין כי להנהלת החברה ישנה זכות להשעות כל עובד שלגביו קיים חשד שביצע עבירה פלילית לכאורה. השעיה של עובדי ועד אינה דבר שכיח בתעשייה האווירית. גורמים המקורבים לחברה ציינו כי בעבר הוועד סירב לשתף פעולה עם ניסיונות השעיה של עובדים וחברי ועד חשודים.

  

בחצי השנה האחרונה, מאז עזיבתו של רפי מאור, פועלת התעשייה האווירית ללא יו"ר קבוע בחברה, המצויה בעיצומם של הליכים מורכבים - תוכנית הבראה שבמסגרתה יפרשו למעלה מ-800 עובדים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x