$
משפט

"בסוף יקרה לי משהו, אני אתאבד בגללכם"

כך זועק במכתב לבית המשפט מ', האיש שנטען כי הוא המפעיל של אתר הסטרימינג הפיראטי SDAROT ועלול התברר כקורבן האמיתי של הפרשה. לפני 3 חודשים טען גורם שביקש לשמור על אנונימיות כי הוא - ולא האדם שזוהה בפסק הדין - המפעיל האמיתי של האתר: "ברגע שיגיעו אלי אשב בכלא, אבל המשטרה עוד רחוקה"

שירות כלכליסט 19:3027.03.17
"בסוף יקרה לי משהו - אני אתאבד בגללכם", כך זועק במכתב לבית המשפט מ', מי שנטען כי הוא המפעיל של האתר הפיראטי sdarot.tv, במכתב ששלח בשבוע שעבר לבית המשפט, במסגרת ההליך המתנהל נגדו. בדבריו אלו פנה האיש לארגון זיר"ה הנלחם בהפצת תכנים פיראטיים ברשת ומי שמנהל את ההליך נגד האתר.

 

בדצמבר שעבר הורה בית המשפט לחסום את האתר, וזיהה את מ' כמפעילו. אלא שבשיחה עם "כלכליסט" טענו מפעילי האתר האנונימיים - באופן מדהים למדי - כי מ' (שזוהה כביכול כמפעיל האתר) אינו המפעיל האמיתי של sdarot וכי זוהה כך בטעות רק מכיוון שבעבר סיפק להם שירותי אחסון. "ברגע שיגיעו אלי אשב בכלא, אבל המשטרה רחוקה", טען מי שהזדהה כמפעיל האמיתי של האתר.

 

"האתר לא מופעל מישראל ולכן החוק גם לא תקף עליו ועל מפעיליו", טען האיש בראיון נדיר ל"כלכליסט". על השאלה מה הקשר למ', שזוהה בפסק הדין כמפעיל האתר, הוא כתב: "הוא עזר לנו בתחילת הדרך בשרתים והוא מסר את גרסתו בבית המשפט. לא מדובר במפעיל של האתר, למרות שמשום מה כולם יצאו בהצהרות למיניהן נגדו".

 

(אילוסטרציה) (אילוסטרציה) צילום: רויטרס

 

מ' עצמו לא התייחס לשאלה אם הוא מפעיל את האתר או לא בפנייתו לבית המשפט. "אני במצב נפשי לא טוב", הוא כתב לשופט. "יש חשש לחיי, אני מקבל שיחות מאנשים שונים, פניות במייל והטרדות שונות ואני מרגיש סכנה ממשית לחיי, אני סובל מחרדות קשות וגם מפרנויות". מ' הוסיף כי הוא מבקש מבית המשפט לא לשלוח לו יותר מכתבים וכי מעתה והלאה יראה בכל פניה נוספת מעו"ד פרזנטי או מי מטעמו כהטרדה ויפנה בעקבותיה למשטרה.

 

"מסמך זה יועבר מיידית לפסיכיאטר המחוזי אשר יבחן אם כותבו מסוכן לעצמו כפי שכתב במסמך", כתב שופט המחוזי בתל אביב מגן אלטוביה בהחלטתו, בעקבות המכתב. "כמו כן, יועבר המסמך מיידית למשטרת ישראל לאור הכתוב בו. המזכירות תוודא כי נוצר קשר מיידי עם הגורמים האמורים".

 

ההחלטה להפסיק את פעילות האתר, התקבלה במסגרת תביעה שהגישה ב-2013 קבוצה של בעלי זכויות שידור ויוצרי תכנים, ובהן הוט, יס, קשת, רשת, נגה תקשורת, יונטייד קינג וזיר"ה, ארגון-על למלחמה בהפצת תכנים פיראטיים. בתביעה, שהוגשה על ידי עו"ד פרזנטי, נטען כי אתר סדרות מעמיד לרשות הציבור "יצירות מקוריות שהזכויות בהן שייכות לתובעות, כך שלציבור יש גישה לאותם קבצים מפרים בכל מקום ובכל מועד... ללא שום תמורה וללא הרשאת בעליהם החוקיים".

 

השופט אלטוביה קיבל את מרבית טענות ודרישות התובעות והורה להפסיק את הפעלת sdarot.tv באופן מיידי, להעביר את כתובת האתר לבעלות התובעות וכן לעצור הפצת קבצים פיראטיים בכל דרך שהיא. בנוסף, הוציא השופט אלטוביה צו שמורה לספקיות האינטרנט המקומיות לחסום את הגישה לאתר.

 

עו"ד ערן פרזנטי ממשרד פירון ושות', המייצג את ארגון זיר"ה, מסר: "אתר סדרות ומפעיליו עדיין לא מקיימים את החלטת בית המשפט המורה להם לסגור את הפעילות הפיראטית של האתר. במקום זה נשלחים איומים שונים ומשונים. המצב שנוצר הוא שגם אחרי שיש פסק דין ממשיכים בעלי הזכויות לפעול על מנת לאכוף פסק דין כאשר הרשויות מותירות שוב על כתפי בעלי הזכויות הנפגעים לממן ולפעול לשם מימוש פסק דין של מניעה בעוד שהמחוקק עדיין לא מעניק לנפגעים כלים מתאימים כדי לשמור על זכויותיהם ולמימוש פסק הדין. לטעמי מקרה זה צריך לעבור לטיפול הרשויות שצריכות לספק מענה לנפגעים"

בטל שלח
    לכל התגובות
    x