$
משפט

אביגדור קלנר שהורשע בפרשת הולילנד, זכה בשחרור מוקדם

קלנר הורשע בעבירות של מתן שוחד והלבנת הון ובעקבות ערעור לעליון הופחת עונשו לשנתיים מאסר בפועל, אותן החל לרצות בפברואר אשתקד

שירות כלכליסט 21:5327.03.17

ועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר החליטה היום על שחרורו המוקדם של אביגדור קלנר ממורשעי פרשת הולילנד.

  

קלנר הורשע במרץ 2014 בבית המשפט המחוזי בתל אביב בעבירות של מתן שוחד, הלבנת הון ורישום כוזב במסמכי תאגיד. הוא נידון ל-3 שנות מאסר, קנס של מיליון שקל וחילוט של חצי מיליון שקל.

 

הוא ערער לבית המשפט העליון ובדצמבר 2015 העליון הקל בעונשו ועונש המאסר שלו קוצר לשנתיים. קלנר גם זוכה מ-4 עבירות של מתן שוחד למתווך ומעבירה אחת של הלבנת הון והורשע בשתי עבירות של מתן שוחד למתווך ובעבירה אחת של הלבנת הון. כמו כן הקנס שהוטל עליו הוקטן ל-200 אלף שקל והחילוט הוקטן ל-300 אלף שקל. ב-15 בפברואר 2016 החל לרצות את עונשו בבית הסוהר מעשיהו.

 

בהחלטת ועדת השחרורים נקבע בין השאר: "האסיר יקיים את כל תנאי השחרור המפורטים בחוק ובפנקס השחרורים. האסיר יתייצב במשטרה אחת לשבועיים. האסיר יקיים אחר כל התנאים שנקבעו בתכנית השיקום של רש"א. האסיר יתנדב במוקד הביטחון של מועצה מקומית כפר שמריהו".

 

אביגדור קלנר אביגדור קלנר

 

עו״ד רותם טובול, אשר מייצגת את אביגדור קלנר מסרה בתגובה: ״אביגדור שוחרר לאור התרשמות הוועדה בעמידה בכל הפרמטרים לשחרור מוקדם. כמו כן, הוועדה לא הטילה עליו מגבלות יוצאות דופן והוא שוחרר ללא מעצר בית לילי״.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x