$
משפט

החקירות בתעשייה האווירית: יאיר כץ ואהוד נוף נשלחו ל-15 ימי מעצר בית

בנוסף, בית המשפט החליט להשאיר במעצר עד יום רביעי השבוע את אלי כהן, חבר הוועד הבכיר החשוד בביצוע עבירות שוחד. עם זאת, במהלך המעצר ישוחרר החשוד לביתו להתרעננות על פי נוהל שהוסכם בין הצדדים; גם חברי הוועד אילן אטל ודוד פרץ שוחררו למעצר בית

אסנת ניר 13:1926.03.17

שופט בית המשפט השלום בראשון לציון, עמית מיכלס, שחרר למעצר בית של 15 יום 4 העצורים בפרשת השחיתות בתעשייה האווירית: יאיר כץ, בנו של השר חיים כץ ואהוד נוף, יו"ר ועד עובדי התעשייה האווירית וחברי הוועד אילן אטל ודוד פרץ.

 

 

יאיר כץ חשוד בעבירות של תיווך בשוחד וסחיטה באיומים אותן ביצע במסגרת עבודתו בתעשייה האווירית, ככל הנראה במטרה לגרום לעובדי תע"א להתפקד למפלגת הליכוד.  נוף חשוד בעבירות סחיטה באיומים.

יאיר כץ היום בביהמ"ש יאיר כץ היום בביהמ"ש צילום: עמית שעל

 

בנוסף, בית המשפט החליט להשאיר במעצר עד יום רביעי השבוע את אלי כהן, חבר הוועד הבכיר העצור במסגרת הפרשה הידועה גם כחקירת 630. עם זאת,   במהלך המעצר ישוחרר חשוד לביתו להתרעננות על פי נוהל שהוסכם עליו בדיון הקודם.

 

כהן הוא חבר ועד מטעם סקטור הייצור ובתפקידו הרשמי עובד במפעל אביזרים בחטיבת בדק. כחלק מתפקידו בוועד אחראי כהן גם על תזונת העובדים, מפקח על חדרי האוכל וספקי המזון. כהן חשוד בביצוע עבירות שוחד, קשירת קשר לביצוע פשע, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, רישום כוזב במסמכי תאגיד ומרמה והפרת אמונים. לחשדות נוספו גם עבירות איסור הלבנת הון וגניבה בידי עובד.

 

אהוד נוף, יו"ר ועד עובדי תע"א היום בבית המשפט אהוד נוף, יו"ר ועד עובדי תע"א היום בבית המשפט צילום: עמית שעל
חבר הועד, אלי כהן חבר הועד, אלי כהן צילום: אסנת ניר

 

לגבי ארבעת החשודים: פרץ, אטל, אהוד נוף ויאיר כץ נקבעו תנאים כהרחקה מתעשייה אווירית ומתקניה ואיסור יצירת קשר עם המעורבים עד ל-25.4, איסור יציאה  יציאה מהארץ לשלושה חודשים.

 

מימין: אילן אטל יו"ר מועצת העובדים, ודוד פרץ יו"ר סקטור הטכנאים מימין: אילן אטל יו"ר מועצת העובדים, ודוד פרץ יו"ר סקטור הטכנאים צילום: עמית שעל

 

מעו"ד אייל בסרגליק, עו"ד מורן פינטו וייס ועו"ד כרמית שחיבר, המייצגים את את חבר הוועד, אילן אטל, נמסר כי: "למרשנו אין כל קשר לפרשייה המרכזית הנחקרת כעת ביאל"כ והוא לא נחקר אודותיה. אגב אותה פרשייה, עלה חשד שאינו קשור לו, ולגביו נבהיר כי אין כל עבירה פלילית בהמלצה כללית להתפקד למפלגות והפעילות הנ"ל אף רצויה. מרשנו הינו אדם נורמטיבי לחלוטין שאין במעשיו כל רבב או קשר כלשהו למעשה פלילי וכך יוכח בהמשך".

 

אלי כהן יוצג על ידי עו"ד ליאור אפשטיין, אהוד נוף יוצג על ידי עו"ד רוטי ליטבק ועו"ד מוטי לזר, יאיר כץ יוצג על ידי עו"ד אילן בומבך ועו"ד יעקב באיירסקי, חבר הוועד דוד פרץ יוצג על ידי עו"ד אוהד חן ועו"ד אריאל עטרי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x