$
רכב

ליאון ליו מונה למנכ"ל מיזם הרכב הסיני-ישראלי קורוס

מחליף את צ'ן אנינג שכיהן עד כה גם כיו"ר החברה וגם כמנכ"ל זמני. ליו, אמריקאי ממוצא סיני, הגיע לקורוס לאחר שכיהן בשורה של תפקידים בכירים בחברת WABCO הבלגית למערכות בטיחות לרכבים מסחריים

ניר טל 19:3322.03.17

חברת האחזקות קנון-הולדינגס מדווחת על שינויים פנימיים בהנהלת החברה וחברת-הבת קורוס שעיקרם במינויו של ליאון ליו (LEON LIU) לתפקיד מנכ"ל יצרנית הרכב קורוס במקומו של צ'ן אנינג (CHEN ANING). אנינג כיהן עד כה גם כיו"ר החברה וגם כמנכ"ל זמני מטעם צ'רי הסינית, המחזיקה בכ-50% מהמיזם בשיתוף קנון, מאז התפטרותו של פיל מורטאו בינואר 2016 מתפקיד המנכ"ל. אנינג צפוי להישאר בתפקידו כיו"ר.

 

 

האתגר המרכזי עימו יצטרך להתמודד ליו, שהספיק להכיר את קורוס לאחר שהצטרף בחודש אוגוסט האחרון ומאז מכהן כמנהל תפעול ראשי (COO), הוא בניסיון להעביר את החברה לרווחיות או לאיזון בפרק זמן יחסית קצר. המיזם שנוסד בשנת 2007, ויצא לדרך מסחרית לפני כ-3 שנים, מדווח ברבעונים האחרונים על גידול בכמות הרכבים שנמכרים (15 אלף בשלושת הרבעונים לשנת 2016) אך הוא עדיין הפסדי תפעולית, ובחלק מהרבעונים כבר בשלב הרווחיות הגולמית.

השקת קורוס בסין (ארכיון) השקת קורוס בסין (ארכיון) צילום: TIAN TIAN

 

לפני שבועיים הודיעה קנון הולדינגס כי היא תזרים לחברת הבת קורוס סכום של 114 מיליון דולר בתמורה לשחרור סופי מערבויות שנתנה בסכום של 125 מיליון דולר על הלוואות מתאגידים בנקאיים שנטלה קורוס ועליהם ערבה צ'רי השותפה. בכך קיבעה החברה הפסד של קצת למעלה מ-1 מיליארד דולר בגין ההשקעה במיזם הרכב ואף אותתה על כך שלא תשקיע יותר כחלק ממדיניות מוגדרת. ההזרמה הייתה נמוכה מסכום הערבות כך שניתן לפרש אותה כאיתות על חוסר אופטימיות באשר לעתידו של המיזם. יחד עם זאת, ספק רב אם בחברה אכן ויתרו על המיזם, על אחת כמה וכמה בעל השליטה (58%) עידן עופר שהזרים כספים מכיסו הפרטי ישירות לקורוס.

 

ליו, אמריקאי ממוצא סיני, הגיע לקורוס לאחר שכיהן בשורה של תפקידים בכירים בחברת WABCO, חברה ציבורית בלגית הפועלת כיצרנית של מערכות בטיחות לרכבים מסחריים ונסחרת לפי שווי של 6.2 מיליארד דולר. בתפקידו האחרון בחברה, אחרי עשור, כיהן כנשיא חטיבת הרכבים המסחריים בחברה. בראיון לתקשורת הסינית הבטיח ליו בחודש נובמבר כי "קורוס תייצר תזרים מזומנים חיובי בתוך שנה".

 

זאת ועוד, חברת קנון-הולדינגס הודיעה על התפטרותו של יו"ר הדירקטוריון קנת קמבי (Kenneth Gilbert Cambie). קמבי, מכהן כסמנכ"ל הכספים בחברת קואנטום פאסיפיק הפרטית שבשליטת עידן עופר, אליה הוא הגיע בשנת 2013 לאחר שהתפטר מחברת הספנות OOCL אחרי שורה של תפקידים. את מקומו יתפוס אחד הדירקטורים האחרים ועזיבתו היא ככל הנראה על רקע העובדה שהוא מכהן במספר תפקידים בקבוצת החברות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x