שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

מנהל הנכסים לבית המשפט: פישמן העביר לעורך דינו שכר טרחה של 175 אלף שקל

מבקשה דחופה שהגיש המנהל המיוחד לנכסים יוסי בנקל, עולה כי הסכום הועבר מחברה בבעלות פישמן לעו"ד שלום גולדבלט, לדברי מנהל הנכסים בניגוד לצו בית המשפט. בנקל דורש כי הכספים יושבו לחשבון פשיטת הרגל

נעמי צורף 12:2022.03.17

בניגוד לצו בית המשפט: תשלום של 175 אלף שקל הועבר מחברה בבעלותו של איש העסקים אליעזר פישמן כשכר טרחה לעורך דינו, שלום גולדבלט. כך עולה מבקשה דחופה שהגיש אתמול המנהל המיוחד לנכסיו של פישמן לבית המשפט המחוזי בתל-אביב. שכר הטרחה הועבר כחודש לאחר צו הכינוס של בית המשפט.

 

במסגרת הבקשה דורש עו"ד יוסי בנקל כי בית המשפט יורה על ביטול התשלום שהועבר מחברת אוניל בניה, אשר בבעלותו של פישמן, לפרקליטו, עו"ד גולדבלט תחת הכותרת "לעו"ד עבור אליעזר". לטענתו עו"ד בנקל, מדובר ב"תשלום מכספי החייב אשר בוצע שלא כדין, ללא אישורו של המנהל המיוחד ובניגוד לצווי בית המשפט האוסרים דיספוזציה בנכסי החייב ומקורביו ואי לכך דינו בטלות".

 

עו"ד בנקל דרש כי הכספים יושבו לחשבון פשיטת הרגל.
אליעזר פישמן אליעזר פישמן צילום: אוראל כהן

 

על פי הבקשה, מדובר בתשלום שכר טרחה לעו"ד גולדבלט המייצג את פישמן, בני משפחתו וכלל החברות בקבוצת פישמן שבוצע "במובהק מתוך כספי החייב לאחר מועד צו הכינוס בלא נטילת רשותו ואך בלא יידועו של המנהל המיוחד".

 

עו"ד בנקל מדגיש כי "בעוד שאין ולא תיתכן מחלוקת כי הכספים יצאו מתוך מסת הנכסים השייכת לפישמן, הרי שהתשלום פסול ובטל הן דיונית, נוכח הצווים שיצאו תחת ידו של בית המשפט בדבר איסור דיספוזיציות בנכסיו של פישמן, והן נוכח עצם הגיונה הבסיסי של פקודת פשיטת הרגל, האוסרת על עסקאות והעברות מנכסי החייב לאחר צו הכינוס ואשר בוודאי אינו עולה בקנה אחד עם הפיכת נושיו של פישמן לגורם המממן, בעל כורחו ובלא הגבלה או פיקוח את הוצאותיו המשפטיות".

 

עו"ד בנקל כותב כי במסגרת עבודתו כמנהל המיוחד ביקש לקבל מסמכי הנהלת חשבונות של תאגידים אשר בשליטת פישמן ובני משפחתו. בין המסמכים שהועברו לעיונו, נכללה כרטסת הנהלת חשבונות של אוניל בניה בע"מ – חניון רובע לב העיר, במסגרתה נכלל התשלום המדובר. בבקשה נכתב כי החברה היא חברה אשר כל הון מניותיה נמצא בבעלות חברת אוניל בניה.

 

אוניל בניה היא חלק מקבוצת פישמן ונמצאת בשליטת פישמן ואשתו טובה, יתר המניות מוחזקות על ידי שלושת ילדיו של פישמן ועל ידי החברות נכסי משפחת פישמן והשקעות כדאיות. פישמן עצמו מכהן כדירקטור בחברה, יחד עם ביתו רונית פישמן אופיר ורונית אבן והחברה מנוהלת על ידי הגברת רונית פורת הפועלת ביו היתר גם בניהול עסקיהם של פישמן ובני משפחתו בחו"ל.

 

מעו"ד שלום גולדבלט נמסר בתגובה: "זה חסר בסיס. מדובר ברדיפה מיותרת".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x