$
משפט

העליון קבע: אין חובה להנפיק חשבונית על קבלת הוצאות משפט ופיצויים

העליון הפך פסק בוררות משנת 2014 שחייב את חברת הבנייה זיו ונתבעים נוספים לשלם לרו"ח פיצויי הסתמכות ושכר טרחת עו"ד והוצאות משפט כשלשני הסכומים נקבע כי תחול עליהם תוספת ריבית והצמדה ומע"מ

עמרי מילמן 08:1322.03.17
אין חובה להנפיק חשבונית מס עבור קבלת הוצאות משפט ופיצויים, כך קבע לאחרונה בית המשפט העליון בפסק בוררות נגד חברת הבנייה זיו ישראל.

 

ביולי 2014, לאחר עשר שנות הליכים משפטיים, ניתן פסק בוררות המחייב את זיו ונתבעים נוספים לשלם לרו"ח משה ממן וחברת מ.ממן ייעוץ פיננסי פיצויי הסתמכות של 420 אלף שקל ושכר טרחת עורכי דין והוצאות משפט בגובה 200 אלף שקל, כשלשני הסכומים נקבע כי תחול עליהם תוספת ריבית והצמדה ומע"מ.

 

את התובעים ייצג עו"ד שלומי הדר, והפסיקה לטובתם ניתנה בעקבות "הפרה יסודית של ההסכם שנכרת בין הצדדים, בחוסר תום לב חמור ביותר".

 

ניל הנדל שופט בית המשפט העליון ניל הנדל שופט בית המשפט העליון

 

פסק הבוררות אושר במחוזי ירושלים על ידי הרשמת עירית כהן, שלבקשת הצד המפסיד הוסיפה הוראה המחייבת את ממן ואת חברתו להוציא חשבונית מס עבור קבלת הוצאות משפט ופיצויי הסתמכות.

 

מבחינתם, המשמעות היא שהם יידרשו להעביר 17% מהסכום לרשות המסים. מנגד, הצד שהפסיד יוכל לקזז את חשבונית המס כהוצאה מוכרת.

 

התובעים ערערו לבית המשפט המחוזי על ההחלטה, בטענה כי אין מדובר בהכנסה שיש לשלם עליה מע"מ. בערעור במחוזי בירושלים פסקה השופטת גילה כנפי שטייניץ כי על ממן להנפיק חשבונית כזו.

 

אולם בפסק דין שהתקבל בחודש שעבר בעליון קבע השופט ניל הנדל כי "המערערים אינם חייבים בתשלום מע"מ. מכאן שחיובם להוציא חשבונית מס אינו יכול לעמוד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x