$
סביבה

טסים לארה"ב דרך טורקיה? תיפרדו מהמחשב

החלטת ארה"ב ובריטניה למנוע עלייה למטוס עם מכשירים אלקטרוניים שגדולים מטלפון נייד מחשש להטמנת פצצות במטוסים הובילה להודעה מיוחדת של רשות שדות התעופה. "נוסעים לארה"ב דרך טורקיה וירדן לא יוכלו לקחת למטוס מכשירים אלו איתם" (חדשות)

איתי בלומנטל, ynet 20:2521.03.17
הודעה מיוחדת של רשות שדות התעופה בעקבות האיסור על נשיאת מחשבים בטיסות לארצות הברית ובריטניה - מחשש לטרור אווירי. בהודעת רשות שדות התעופה נאמר כי בעקבות ההודעה של הרשויות בארצות הברית והודעת טורקיש איירליינס, מבקשת רשות שדות התעופה להבהיר כי נוסעים בטיסות מעבר דרך טורקיה וירדן לא יוכלו לעלות כל מכשיר אלקטרוני או חשמלי הגדול מטלפון סלולרי או חכם בכבודת היד לטיסות המגיעות ליעדים השונים בארצות הברית.  

ברשות שדות התעופה מסרו כי אין שינוי בהטסת ציוד בכבודה הנשלחת לבטן המטוס. ברשות שדות התעופה אמרו בנוסף כי הם מקיימים קשר רציף עם הרשויות בארצות הברית: "אם יהיה שינוי נעדכן את הציבור. אנו קוראים לציבור הנוסעים בטיסות מעבר לארצות הברית לבדוק בחברת התעופה אם קיימות הנחיות לגבי כבודת היד".

 

ההחלטה האמריקנית הדרמטית נלקחה עקב חשש מהטמנת פצצות במטוסים. ארצות הברית הזהירה היום כי גורמי טרור מתכננים לתקוף מטוסי נוסעים עם פצצות שמוטמנות במכשירים אלקטרוניים, ולכן היא אוסרת לעלות עם מכשירים שגדולים מטלפון נייד על טיסות מעשרה שדות תעופה שונים במזרח התיכון ובאפריקה. ברשימת המכשירים האסורים נכללים לפטופים, טאבלטים וקונסולות משחק ניידות. עדיין יהיה ניתן לאחסן את המכשירים בתא המטען של המטוס.

 

מהאיסור האמריקני החדש מושפעים עשרה נמלי תעופה - קהיר במצרים, עמאן בירדן, כווית סיטי בכווית, קזבלנקה במרוקו, דוחא בקטאר, ריאד וג'דה בסעודיה, איסטנבול בטורקיה ואבו דאבי ודובאי באיחוד האמירויות. חברות התעופה שיושפעו הן רויאל ג'ורדניאן, איג'פט אייר, טורקיש אירליינס, כווית אירווייז, סעודי איירליינס, רויאל אייר מרוק, קטאר איירווייז, אמירטס ואיתיחאד איירווייז. שר התחבורה הטורקי כבר הודיע שטורקיה דורשת מארה"ב לבטל את האיסור.

 

בעקבות ארה"ב גם בריטניה אסרה על נוסעים שמגיעים משש מדינות במזרח התיכון לעלות למטוס עם מכשירים אלקטרוניים גדולים מטלפון נייד. בהודעת הממשלה נאמר כי ראש הממשלה תרזה מיי כינסה ישיבה בנושא צעדי בטיחות במטוסים, שבה סוכם כי האיסור יחול על כל הטיסות הישירות מלבנון, טורקיה, ירדן, מצרים, תוניסיה וסעודיה.

 

 

 צילום: cc by Quentin Douchet

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x