$
משפט

המשטרה: להעמיד לדין את ראשת עיריית נתניה מרים פיירברג באשמת שוחד

כמו כן המליצה המשטרה להעמיד לדין את בעלה לשעבר אליהו פיירברג בעבירות של ניסיון קבלת שוחד ואת בנה צפריר על ביצוע עבירות שוחד

נעמי צורף 15:4821.03.17

המשטרה הודיעה היום כי היא גיבשה תשתית ראייתית לביצוע עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים על ידי ראשת עיריית נתניה, מרים פיירברג. המשטרה הודיעה כי סיימה את החקירה וגיבשה תשתית ראייתית בפרשת השחיתות בעריית נתניה. כל הראיות לכאורה והחומרים שנאספו, יועברו למחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה לעיון והחלטה.  

 

כמו כן המליצה המשטרה להעמיד לדין את בעלה לשעבר אליהו פיירברג בעבירות של ניסיון קבלת שוחד ואת בנה צפריר על ביצוע עבירות שוחד.

 

בנוסף, התגבשה תשתית ראייתית לביצוע עבירות שוחד על ידי עו״ד אברהם גוגיג, קבלנים ועסקני נדל״ן נוספים וכן הפרת אמונים על ידי פול ויטל מהנדס העיר נתניה לשעבר.

 

עוד ממליצה המשטרה להעמיד לדין את הקבלן אברהם תשובה, הפועל באזור השרון, על עבירת מתן שוחד ביחס לפרויקט אחד.

 

לפי התשתית הראייתית שגובשה, מרים פיירברג ובני משפחתה חברו באמצעות עו"ד אברהם גוגיג, ליזמים שונים בעלי אינטרסים בנתניה, בין אם במישרין, בין אם בעקיפין ואם בדרך של נאמנות לשם הסתרת זהותם, וקיבלו מהקבלנים והיזמים, בין היתר, את הזכות לרכוש חלק בפרויקטים שונים בשותפות, בעלויות פחותות משמעותית, עלויות אשר לימים הניבו לראשת העירייה זכות לדירה במחיר מופחת, כאשר הדבר משקף, במקרים מסוימים, הטבה של מאות אלפי שקלים.

מרים פיירברג בימים שמחים מרים פיירברג בימים שמחים

 

משמעות אפשרות רכישת הזכויות בשלב היזמי, בטרם שינתה הקרקע את ייעודה למגורים, ואשר לא היתה פתוחה בפני הציבור הרחב, אלא ניתנה לראש העירייה בכובעה כראשת העירייה, טמנה בחובה השבחת הנכס וערכו הכלכלי בעתיד, מה שמעיד על הטבה בשווי של עשרות מיליוני שקלים.

 

שינוי הייעוד בקרקעות המדוברות, ע"י הגופים עירוניים האמונים על כך, הכפופים וסרים למרותה של ראשת העיר, מעידים על תשתית לפעילות מבוססת שוחד, באופן שבו בתמורה להעמדת הזכות לרכישת חלק בקרקע/ דירה לראשת העיר ושאר החשודים, פעלה ראש העיר לקידום הליכי התכנון והבנייה של הפרויקטים השונים בעירית נתניה ובחברה לפיתוח ותשתיות (חל״ת), עליה היא אמונה במסגרת תפקידה.

 

"במהלך החקירה התגבשה תמונה של מארג פעילות פלילית נרחבת של ראשת העיר ומי מבני ביתה, במספר אירועים, ביחס למספר פרויקטים ובאופן שיטתי ומובנה המציג מערכות יחסים שוחדיות בינם לבין גורמים שונים", נכתב בהודעת המשטרה. "שיטה זו כללה רכישה של חלק במגרש בשותפות עם היזמים, הסתתרות מאחורי ״נאמנות״ באופן שזהותה/ם מוסתרת מעיני הציבור ושמה/שמם אינו מופיע במרשמים הפתוחים לעיון הציבור. כל אלה תוך הימנעות מכוונת מדיווח רשמי לבעלי האינטרסים במגרשי הנדל״ן השונים בעיר, בה בעת שראשת העיר המשיכה לדון בוועדות התכנון העוסקות, בין היתר, בסוגיות הנוגעות לעתידן של הקרקעות בהן מצויים נכסיה".

 

לטענת המשטרה, בני משפחתה של ראשת העירייה יצרו אף הם מעטפת תמיכה לפעילות השוחדית ולקחו בה חלק פעיל. ביחס לבנה, עו"ד צפריר פיירברג, עלו חשדות לפיהם בכובעו כעו"ד קיבל פרויקטים שונים, מיליוני שקלים כ"תמורה לכאורה", שסופקה על ידו לגורמים שלישיים, כשבפועל לא נתן להם שום ייצוג. בהקשרו של הגרוש, אליהו פיירברג, עלה כי הוא מקבל כספי שוחד בתמורה לפעילותו להביא לשינוי יעוד בפרויקט בנייה אחד.

 

חלק מהחשודים נחקרו גם בחשד לביצוע עבירות מס, בשיתוף עם רשות המסים. נמסר כי מסקנות הרשות יימסרו בנפרד.

 

עורכי הדין נתי שמחוני ואילנה זיבנברג, המייצגים את מרים פיירברג מסרו בתגובה: "מן הראוי לזכור ולהבהיר כי לעמדת המשטרה - תהא אשר תהא - אין כל תוקף מחייב בדין. מרים פיירברג סמוכה ובטוחה כי בסופו של יום הפרקליטות תסגור את התיק ותגיע להחלטה מושכלת לפיה, לא דבק בה כל רבב. פיירברג תמשיך לשרת נאמנה את העיר נתניה ותושביה – כשטובתם בלבד לנגד עיניה – כפי שעשתה ב-18 השנים האחרונות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x