$
רכב

הבוקר התבצעה נסיעת מבחן ראשונה לרכבת בקו עכו-כרמיאל

הקו יפתח רשמית לנוסעים במהלך חודש ספטמבר. המסילה היא באורך של כ-23 קילומטרים בין עכו לכרמיאל, בעלות כוללת של 2.8 מיליארד שקל. זמן הנסיעה מתל אביב לכרמיאל יעמוד על כשעה וחצי

ליאור גוטמן 14:5221.03.17
שר התחבורה ישראל כץ השתתף הבוקר (ג') בנסיעת המבחן הראשונה של מסילת הרכבת בין עכו לכרמיאל. פתיחת המסילה מאפשרת חיבור גם לשאר הרשת של קווי הרכבת כך שעל פי ההערכות כאשר הקו יפתח רשמית לנוסעים כבר בראש השנה הקרוב (חודש ספטמבר) זמן הנסיעה מתל אביב לכרמיאל יגיע לכשעה וחצי.

 

קו הרכבת עכו-כרמיאל הוא חלק מתוכנית נתיבי ישראל שאושרה בממשלה באפריל 2010 לרישות המדינה בכבישים ורכבות. במסגרת הפרויקט, עליו הופקדה חברת נתיבי ישראל (מע"צ לשעבר), הוקמה מסילה באורך של כ-23 קילומטרים בין עכו לכרמיאל, בעלות כוללת של 2.8 מיליארד שקל. מדובר במסילת רכבת כפולה, עם אפשרות תנועה במהירות של עד 160 קמ"ש ומעבר בין שתי תחנות נוסעים - אחיהוד (ממזרח לעכו) וכרמיאל. הפרויקט כלל צמד מנהרות באורך כולל של כ-5 קילומטרים כל אחת, שנחצבו משני צדיו של הר גילון.

 

ישראל כץ בתחנת אחיהוד בקו עכו-כרמיאל ישראל כץ בתחנת אחיהוד בקו עכו-כרמיאל צילום: משרד התחבורה
"בנוסף לאיכות חיים גבוהה, יזכו תושבי הגליל הפוקדים את האזור, במערכת תחבורה מתקדמת ומהירה. אנו מביאים היום את בשורת הרכבת גם לכרמיאל ולערים נוספות, זאת במקביל להשלמתם של פרויקטים תחבורתיים נוספים בצפון ובדרום", אמר היום כץ, והבטיח שעם פתיחת הקו יוכלו תושבי האזור לנסוע מתחנות הרכבת אחיהוד וכרמיאל ללא תשלום במשך 3 חודשים לכל יעד בארץ. בתום שלושת החודשים תינתן הנחה של 50% במשך שנתיים לנוסעים שיעלו באחת משתי התחנות.

 

מנכ"ל חברת נתיבי ישראל, ניסים פרץ אמר כי "סיום בניית פרויקט מסילת רכבת לכרמיאל, מהווה עבור חברת נתיבי ישראל נקודת ציון משמעותית. זהו פרויקט הדגל הרכבתי השני של חברת נתיבי ישראל המושלם בהצלחה, אחרי הקמת רכבת העמק". הצלחתו של פרויקט זה רק יגביר את שיתוף הפעולה העתידי בתכנונם וביצועם של מסילות נוספות לטבריה, קרית שמונה ורכבות בדרום הארץ, מסילה רביעית באיילון והמסילה המזרחית".

 

ישראל כץ הבוקר ישראל כץ הבוקר צילום: משרד התחבורה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x