שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

התחזה לעובד תע"א וכאחראי להקמת עיר הבה"דים ונשלח ל-4 שנים בכלא

חנוך פשדצקי הורשע בהונאת חברה לאספקת כבלים ציוד חשמלי ואלקטרוניקה ובדרך זו קיבל סחורה ב-5.1 מיליון שקל. למעשים היו שותפים אולם הנאשם סירב לגלות מיהם

נעמי צורף 14:2921.03.17
בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (ג') 4 שנות מאסר על חנוך פשדצקי, תושב חולון בן 69, שהורשע בעבירות מרמה תוך התחזות לעובד באלתא, חברת בת של התעשייה האווירית, וכאחראי על הקמת "עיר הבה"דים".

 

פשדצקי הודה והורשע בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, שימוש במסמך מזויף בנסיבות מחמירות וכן בעבירות מס.

 

על פי גזר הדין, ביוני 2015 קשר פשדצקי קשר עם אנשים נוספים במטרה להונות את חברת "ארופד סחר", חברה לאספקת כבלים ציוד חשמלי ואלקטרוניקה, במטרה להוציא מהחברה ציוד במרמה ולמכור אותו לאחרים.

מפעל אלתא באשדוד. הציג עצמו כעובד החברה מפעל אלתא באשדוד. הציג עצמו כעובד החברה צילום: אבי רוקח

 

פשדצקי התקשר למנהלת החברה, שהיא זו שהתלוננה עליו בהמשך, והציג את עצמו כעובד בחברת "אלתא" באשדוד, וכמי שאחראי על הקמת עיר הבה"דים וקבע איתה פגישה בבית קפה. במהלך פגישתם סוכם הציוד שתספק החברה ותנאי התשלום. מאוחר יותר נשלח למנהלת מסמך מזויף שנראה כמסמך רשמי של התעשייה האווירית עם מספר הזמנת רכש, בו פורטה הזמנה לרכישת ציוד בסך של כ-250 אלף שקל.

 

בהמשך, התקשרה אל אותה המנהלת אישה אשר הציגה את עצמה בשם "שירן" וטענה כי היא מנהלת מטעמו של פשדצקי. בשיחה זו תואמו תנאי התשלום. ביולי 2015 העבירה המנהלת סחורה של החברה למפעל אלתא. בהמשך, בעוד 15 הזדמנויות נוספות, העבירה המנהלת לפשדצקי סחורה שכללה כבלים לארונות חשמל, סלילים, שקעים ותקעים. בסך הכל, שווי הסחורה שהועברה עומד על כ-5.1 מיליון שקל. רק סכום של כ-1.5 מיליון שקל שולם עבור הסחורה.

 

על פי גזר הדין, החברה נותרה בגירעון של 3.5 מיליון שקל, דבר שהוביל אותה לקשיים ניכרים בתזרים המזומנים, לחוסר אפשרות לקבל אשראי בבנקים ולמצב כלכלי קשה וחוסר אמון בה מצד ספקים שונים.

 

"מניתוח הנסיבות ברור שפשדצקי אינו יוזם הרעיון של המרמה, היו מעורבים כאן גורמים נוספים שחברו יחד לבצע עבירת מרמה מתוחכמת תוך שימוש במסמכים מזויפים ולא מן הנמנע שהיה גם שיתוף פעולה של גורמים מתוך החברה עצמה, אם כי זה לא הוכח בחקירה", כתב השופט צבי גורפינקל בגזר הדין. "משסירב פשדצקי לנקוב בשם שותפיו לעבירה או בשם שולחיו, אין מנוס אלא לראותו כמי שלקח אחריות לביצוע העבירה בעצמו", הוסיף השופט. "אם הוא מעדיף לא לגלות את שמות שולחיו, זוהי זכותו, אולם אז עליו לשאת באחריות כמבצע העיקרי של העבירה".

 

בנוסף ציין השופט את גילו של הנאשם ושירותו הצבאי ואת העובדה שהוא הודה, הביע חרטה ולקח אחריות. בנוסף לעונש המאסר, חוייב פשדצקי, המוכרז כפושט רגל, בפיצוי החברה בסכום של 40 אלף שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x