תיירות

איי לאב יו טרמינל: אלה עשרת שדות התעופה הטובים בעולם; איפה נתב"ג?

נמל התעופה צ'אנגי בסינגפור, על שלושת הטרמינלים שלו, בתי הקולנוע ובריכת השחייה, כבש זו השנה החמישית ברציפות את ראש דירוג שדות התעופה של סקיי-טראקס. מי עוד בעשירייה הפותחת, מי הטוב ביותר לשופינג, ובכמה מקומות הידרדר נתב"ג?

שירות כלכליסט 22:1315.03.17

דירוג שדות התעופה הטובים בעולם של "סקיי-טראקס" (Skytrax World Airport Awards) פורסם השבוע וסינגפור עשתה זאת שוב וכבשה את ראש הרשימה זו השנה החמישית ברציפות עם נמל התעופה צ'אנגי (Changi). הדירוג השנתי פורסם אתמול (ג') באמסטרדם, והוא מבוסס על משובים של מיליוני נוסעים מרחבי העולם.

 

נמל התעופה על שם דוד בן גוריון (נתב"ג) דורג השנה במקום העשירי במזרח התיכון - ירידה של 3 שלבים לעומת 2016 - אחרי דמאן בערב הסעודית. השדה המוביל במזרח התיכון בדירוג סקיי-טראקס הוא חמאד בדוחא, קטאר.

 

רבים תוהים אם יהיה בעתיד הנראה לעין שדה תעופה שיצליח להביס את צ'אנגי, על שלושת הטרמינלים שלו, ובהם בתי קולנוע בחינם הפועלים 24 שעות ביממה, בריכת שחייה בגג וגן פרפרים. הטרמינל הרביעי בשדה יושלם במחציתה השנייה של 2017.

 

"זכייה בפרס שדה התעופה הטוב בעולם של סקיי-טראקס זו השנה החמישית ברציפות היא זריקת עידוד מאסיבית לקהילת שדה התעופה שלנו, על 50 אלף חבריה, שכל אחד ואחד מהם מסור למטרה של הענקת חווייה בלתי נשכחת לנוסעים", אמר לי סיאוהיאנג, מנכ"ל קבוצת "צ'אנגי אייר פורט" בהודעה.  

 

חילופי משמרות

 

אמנם צ'אנגי נותר בראש הדירוג כמו בשנה שעברה, אולם חלו כמה תזוזות משמעותיות במקומות אחרים: טוקיו אינטרנשיונל איירפורט (האנדה), קפץ בשני מקומות ודחק את אנצ'יאון של קוריאה הדרומית, שירד למקום השלישי. שדה התעופה מינכן ירד במיקום אחד למקום רביעי ו"הונג קונג אינטרנשיונל" מחזיק מעמד במקום החמישי.

 

דוחה, נמל התעופה של קטאר, טיפס ארבעה מקומות למקום השישי - הישג מרשים בהתחשב שב-2015 דורג במקום ה-22. נמל התעופה פרנקפורט רשם הופעת בכורה בדירוג השנה והדיח את נמל קאנסאיי באוסקה מהעשירייה הפותחת. אמריקה הדרומית לא הצליחה להשתחל לעשירייה הפותחת. נמל התעופה של ונקובר בקנדה נותר מובילה באמריקה הצפונית, זו השנה השמינית ברציפות. על פי סקיי-טראקס, נמל התעופה הטוב בארה"ב הוא סינסינטי/ נורת' קנטקי אינטרנשיונל במספר 26 בדירוג הכללי ואחריו נמל דנבר אינטרנשיונל במקום ה-28.

 

סקיי-טראקס חילקה פרסים גם בקטגוריות ספציפיות כגון איכות המזון, ניקיון, איכות השירות וכו'. טוקיו הנאדה דורג נמל התעופה הנקי בעולם, ואילו נמל סואקארנו-האטה אינטרנשיונל בג'קרטה דורג כנמל שביצע את השיפור הניכר ביותר מבין נמלי העולם. בכל הנוגע לאיכות הקולינרית, נמל הונג קונג מוביל ואילו טייוואן של טייוואן זכה בדירוג הגבוה ביותר על איכות השירות.

 

ולבסוף, בכל הנוגע לשופינג, אין שני לנמל הית'רו בלונדון, על פי סקיי-טראקס.

 

להלן העשירייה הפותחת:

 

10. נמל פרנקפורט, גרמניה 

פרנקפורט פרנקפורט

 

9. הית'רו, לונדון, בריטניה

 

הית'רו, לונדון הית'רו, לונדון צילום: שאטרסטוק

 

8. נמל ציריך, שווייץ

 

נמל התעופה בציריך, שוויץ נמל התעופה בציריך, שוויץ צילום: seatmaestro

 

7. צ'ובו סנט אייר נאגויה, יפן

 

נמל התעופה באי צ'ובה נגויה, יפן נמל התעופה באי צ'ובה נגויה, יפן

 

6. חמאד אינטרנשיונל, דוחא, קטאר

 

נמל התעופה חמאד, דוחא, קטאר נמל התעופה חמאד, דוחא, קטאר צילום: ויקימדיה

 

5. הונג קונג אינטרנשיונל 

 נמל התעופה הונג קונג נמל התעופה הונג קונג צילום: שאטרסטוק

 

 

4. נמל מינכן, גרמניה

 

נמל התעופה במינכן, גרמניה נמל התעופה במינכן, גרמניה צילום: שאטרסטוק

 

3. אניצ'און אינטרנשיונל, סיאול, קוריאה הדרומית

 

נמל התעופה אניצ'און, סיאול, דרום קוריאה נמל התעופה אניצ'און, סיאול, דרום קוריאה צילום: latedeparture.com

 

2. טוקיו אינטרנשיונל, יפן

 

נמל התעופה בטוקיו, יפן נמל התעופה בטוקיו, יפן צילום: pcparch.com

 

1. סינגפור צ'אנגי

 

נמל התעופה צ'אנגי, סינגפור נמל התעופה צ'אנגי, סינגפור צילום: rwddit

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x