$
משפט

איש העסקים שמואל הכהן נחקר ברשות לני"ע בחשד לשימוש במידע פנים

הכהן, מבעלי השליטה בשלד הבורסאי ג'רוזלם השקעות בטכנולוגיות והיו"ר לשעבר, נחשד כי ביצע שינויים משמעותיים בהיקף החזקותיו בחברה ונמנע מלדווח על כך למשקיעים. הוא שוחרר הערב בתנאים מגבילים

תומר גנון 22:3214.03.17

שמואל הכהן, מבעלי השליטה (22%) בשלד הבורסאי ג'רוזלם השקעות בטכנולוגיות ויו"ר החברה לשעבר, נחקר היום (ג') ברשות לניירות ערך בחשד לשימוש במידע פנים, עבירות דיווח, עבירות מרמה והפרת אמונים בתאגיד. שופטת בית משפט השלום בת"א, שלומית בן יצחק, שחררה אותו הערב בתנאים מגבילים.

 

על פי הבקשה שהגישה הרשות לבית המשפט, הכהן שימש מיוני 2013 ועד ליוני 2015 כיו"ר הדירקטוריון, והחל מינואר 2014 ועד אפריל 2016 דווח כבעל השליטה בחברה. על פי ממצאי החקירה, במהלך השנים 2016-2014, ביצע הכהן שינויים משמעותיים בהיקף החזקותיו בחברה, תוך שהוא נמנע מלדווח על כך לציבור המשקיעים ובכך גרם להכללת פרטים מטעים בדו"חות החברה. בנוסף, על פי החשד, הטעה את סגל רשות ניירות ערך בנוגע לשיעור החזקותיו בחברה.

 

מעצר (אילוסטרציה) מעצר (אילוסטרציה) צילום: שאטרסטוק

 

חשד נוסף שנחקר נוגע לשימוש במידע פנים שעשה הכהן מתוקף תפקידו בחברה, בנוגע למכירת החזקות החברה במניות חברה אחרת. על פי החשד הכהן רכש במשך מספר ימים טרם הדיווח המידי, את מניות החברה בהיקף של מאות אלפי שקלים. רכישותיו היוו גורם משמעותי במחזור המסחר באותם ימים. בעקבות הדיווח המידי של החברה על עסקת המכירה, עלה שער המנייה ב7.7%. במסגרת אירוע אחר שנחקר, עולה החשד כי הכהן מכר את אחזקותיו, תוך ניצול מידע שלילי אודות התפתחות בחברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x