$
משפט

ביהמ"ש אישר את מכירת גלובס לאלונה בר-און

הצעתה האחרונה של בר-און הייתה לרכוש את מניות השליטה תמורת 106 מיליון שקל. השופט איתן אורנשטיין העדיף את הצעתה של בר-און על זאת של איש העסקים דוד דוידוביץ' שהציע 110 מיליון שקל

תומר גנון 12:0614.03.17

נשיא בית המשפט המחוזי בת"א, איתן אורנשטיין, אישר את מכירת העיתון "גלובס" לאלונה בר-און.

 

אורנשטיין העדיף את הצעתה של בר-און על זאת של איש העסקים דוד דוידוביץ'. הצעתו האחרונה של דוידוביץ' הייתה לרכוש את מניות השליטה במוניטין ב-110 מיליון שקל. הצעתה האחרונה של בר-און הייתה לרכוש את מניות השליטה תמורת 106 מיליון שקל.

 

אלונה בר-און היום בביהמ"ש אלונה בר-און היום בביהמ"ש צילום: תומר גנון

 

דוידוביץ' הציע לעובדים הגנה מפני פיטורים במשך 18 חודשים. בר-און הציעה לעיתונאים הגנה עד אמצע 2018, ולעובדי המינהלה עד סוף 2017.

 

במוקד ההחלטה עמדו 75% ממניות חברת מוניטין, החברה האם של העיתון. מניות אלו הוחזקו בידי איש העסקים אליעזר פישמן והן משועבדות לבנקים לאומי והפועלים. זאת בעקבות הליך כינוס נכסים של פישמן בשל חובות של יותר מ-4 מיליארד שקל.

 

"יש עדיפות שתהיה קבוצה אחת של בעלי מניות"

 

בהחלטתו כתב אורנשטיין: "ממכלול השיקולים הגעתי למסקנה שיש לאמץ את עמדת כונסי הנכסים כמות שניתנה הן בבקשה, הן במהלך הדיון והן בסופו, שלפיה הם מעדיפים את מכירת המניות לפי הסכם אילקורפ (החברה שבאמצעותה הציעה בר-און לרכוש את השליטה, ת.ג).

 

"בין שיקולי: ההלכה הפסוקה שלא בנקל יתערב בית המשפט בעמדת בעל התפקיד ולא קמו לדעתי טעמים לעשות כן; לא נפל דופי בהתנהלות כונסי הנכסים שעשו רבות על מנת להשיא את התמורה; התמיכה הנרחבת של כלל הצדדים לרבות שורת בעלי תפקידים, בהסכם אילקורפ; עמדת מרבית הנושים שמצדדת בהסכם אילקורפ; היתרון בכך שתהיה קבוצה אחת של בעלי מניות מאשר החלופה של שני בעלי מניות אם תתקבל הצעת דוידוביץ', והמשך המאבקים שידרדרו את מצב החברה ותוך חשש לפגיעה בפעילות העיתון ולמקור פרנסה למאות עובדים".

 

"הבהרתי שגם אם קיים יתרון מסוים בתמורה שבהצעת דוידוביץ' אין בו כדי לאיין את מגוון השיקולים שאותם מניתי לעיל. הבהרתי שגם אם היה מקום לבחינת הצעת דוידוביץ' שניתנה לאחר הדיון, לא היה בכך כדי לשנות את המסקנה ואף זאת ממספר טעמים. בין אלה שאין מובהקות להצעת דוידוביץ' ולמצער בשיעור שיש בו כדי להגיע למסקנה אחרת. התמורה שהוצעה על ידו בסך של 110 מיליון שקלים, אינה מתיישבת עם גישת בעלי התפקיד אשר הבהירו חד משמעית בדיון, שיהיה מקום לשקול הצעה ככל שתעמוד על סך של 120-115 מיליון שקל, אך כזו לא הוגשה", כתב הנשיא אורנשטיין.

 

מארגון העיתונאים שתמך בהצעת בר-און נמסר: "אלונה בר-און התנהלה מול ארגון העיתונאים ונציגי ועד העיתונאים בענייניות, בשקיפות ובדיאלוג, וידעה לא רק להגיד את הדברים הנכונים אלא גם לעגן אותם בהסכם קיבוצי שמגן על זכויות העיתונאים ושומר על החופש העיתונאי בגלובס. אנחנו שמחים שבית המשפט קיבל את עמדתנו, ומקווים שהדיאלוג החיובי שנוצר יהיה בסיס למטרה המשותפת של יצירת מערכת עיתונאית חזקה ועצמאית״.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x