$
משפט

חברת כלבוגז תובעת 71 מיליון שקל מפזגז, סופר גז ואמישראגז, בטענה לתיאום מחירים

בתביעה מייחסת כלבוגז לנתבעות יצירת קרטל והפרת הוראות התחרות ע"י פנייה "בהצעות מאוד אטרקטיביות ללקוחות כלבוגז וכן שהכשילו באופן שיטתי מעבר של לקוחות"

ליאור גוטמן 12:4812.03.17

חברת כלבוגז, שעוסקת במכירה ושיווק גז בישול, הגישה לבית המשפט המחוזי מרכז תביעה נגד שלוש חברות גז - פז גז, סופר גז ואמישראגז, והיא נשענת על חקירה של הרשות להגבלים עסקיים מספטמבר האחרון בחשד לתיאום מחירים. פזדווחת הבוקר (א') לבורסה על הגשת התביעה (ביום רביעי שעבר) נגד חברת הבת שלה  פזגז.

 

 

בדיווח נאמר כי נגד החברה עלו טענות בדבר היותה "צד להסדר כובל, המהווה עוולה נזיקית. התובעת נסמכת בתביעה, בין היתר, על חקירת הרשות להגבלים עסקיים", כאשר סכום התביעה הכולל, מבלי לציין את חלקה של כל אחת משלוש הנתבעות, הוא כ-71 מיליון שקל.

 

כתב התביעה מייחס לנתבעות יצירת קרטל, הפרת הוראות התחרות במשק על ידי פנייה "בהצעות מאוד אטרקטיביות ללקוחות כלבוגז, אבל במקביל הן סירבו, באופן שיטתי ועקבי, להציע הצעות דומות", ללקוחות אחרים וכמו כן "שהן הכשילו באופן שיטתי וכדפוס פעולה מעבר של לקוחות לחברת כלבוגז, ופנו אל הלקוחות העוזבים בהצעות משופרות על מנת למנוע את המעבר, וזאת תוך הפרה של הוראת תחרות".

 

עוד נכתב בכתב התביעה כי הנתבעות מואשמות ב"בזיוף, הטעייה, מרמה והפעלת לחץ בלתי סביר כלפי לקוחות בפועל ובכוח של כלבוגז. להמחשה, לקוחות של כלבוגז הוחתמו על טפסי מעבר לפזגז, תוך שהמחתימים מתחזים לעובדי כלבוגז".

  צילום: גיל נחושתן

 

פז מסכמת בדיווח שהופץ לבורסה ש"בשל השלב המקדמי בו מצוי ההליך, לא ניתן בשלב זה, להעריך את סיכויי התביעה".

 

שוק הגז הביתי "סוחב" על גבו כשלי ריכוזיות זה כשני עשורים. 4 החברות הגדולות - פזגז, סופרגז, דורגז ואמישראגז - מחזיקות יחד כ-85% מהשוק. החקירה הנוכחית אינה הראשונה בתחום: בתחילת העשור הקודם הכריזה רשות ההגבלים על קרטל בתחום, במסגרתו 4 החברות "חילקו" את השוק בניהן ואף תאמו לכאורה מחירים. נגד חלק מהמעורבים אז, חברות או מנהלים שרובם לא פועל כיום בשוק, הוגשו כתבי אישום ונגזרו עבודות שירות וקנסות. 

 

כל בו גז מיוצגת על ידי עו"ד בועז גולן, נמרוד פראוור וטל ארנון ממשרד עו"ד ב. גולן.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x