$
משפט

איילת שקד מתעלמת מהמלצות המשטרה: עו"ד הראל ארנון ייצג את הממשלה בבג"ץ חוק ההסדרה

שרת המשפטים צייצה בחשבון הטוויטר שלה, "אין שום מניעה משפטית שיעשה כך, הוא האדם המתאים ביותר למשימה זו". דברים אלה מגיעים לאחר שבחודש שעבר הודיעה המשטרה כי היא ממליצה להעמיד לדין את עו"ד ארנון, אשר שימש כעורך דינו של ארי הרו, ראש הסגל לשעבר של רה"מ, ונחקר בחשד שערך חוזה פיקטיבי למכירת חברת הייעוץ של הרו

נעמי צורף 12:0906.03.17
"עו"ד הראל ארנון ייצג את הממשלה בבג"ץ חוק ההסדרה" כך כתבה הבוקר שרת המשפטים איילת שקד בציוץ בחשבון הטוויטר שלה. "אין שום מניעה משפטית שיעשה כך, הוא האדם המתאים ביותר למשימה זו, מקצוען בתחום וליטיגטור מוכשר", כתבה שקד.

 

כזכור, בסוף החודש שעבר, הודיעה המשטרה כי היא ממליצה להעמיד לדין את עו"ד ארנון, אשר שימש כעורך דינו של ארי הרו, ראש הסגל לשעבר של רה"מ, ונחקר בחשד שערך חוזה פיקטיבי למכירת חברת הייעוץ של הרו.

 

המשטרה המליצה להעמיד את השניים לדין והודיעה כי התגבשה תשתית ראייתית לביצוע עבירות שוחד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לפשע והלבנת הון על ידי הרו, בעת ששימש כראש הסגל בלשכתו של בנימין נתניהו, וכן עבירות קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והלבנת הון על ידי עו"ד ארנון שעסק בענייניו של הרו באותה עת. הממצאים החמורים שנאספו והראיות לכאורה יועברו למחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה לעיון והחלטה האם להגיש כתב אישום.

 

הראל ארנון הראל ארנון צילום: אוראל כהן

 

מספר ימים לפני המלצת המשטרה, הותר לפרסום בעקבות עתירת "כלכליסט" באמצעות עו"ד ירון חנין ממשרד ליבליך-מוזר, כי עו"ד ארנון, הוא זה שערך את החוזה הפיקטיבי לכאורה למכירת חברת הייעוץ H3 גלובל של הרו, לנשיא הניו-יורקי של עמותת ידידי הליכוד (AFL), ד"ר ג'רי פלאט, ולאישתו, ד"ר ויקי דויטש, וכי הוא נחקר באזהרה במשטרה בסוף חודש נובמבר בחשד לביצוע עבירות של רישום כוזב במסמכי תאגיד והלבנת הון.

 

ב"ידיעות אחרונות", פורסם באותו היום כי ארנון, מומחה למשפט חוקתי מינהלי ודיני מקרקעין, צפוי לייצג את הממשלה בעתירות שהוגשו לבג"ץ נגד חוק ההסדרה. על רקע הדברים האלו ועל אף הביקורת הציבורית שהגיעה בעקבות הפרסום על המלצת המשטרה להעמידו לדין, השרה שקד כתבה הבוקר כי עו"ד ארנון הוא זה שייצג את הממשלה בבג"ץ זה.

 

איילת שקד שרת המשפטים איילת שקד שרת המשפטים צילום: אלכס קולומויסקי

 

החשד נגד הרו, אשר שימש כראש לשכתו של בנימין נתניהו במהלך שנת 2014, נוגע לעסקה שבמסגרתה נחתם חוזה פיקטיבי לכאורה למכירת חברת הייעוץ H3 גלובל של הרו, לנשיא הניו-יורקי של עמותת ידידי הליכוד (AFL), ד"ר ג'רי פלאט, ולאישתו, ד"ר ויקי דויטש.

 

מטרתה המוצהרת של העסקה בפני משרד המשפטים היתה למכור את החברה למי שאינו בן משפחתו, וזאת כדי להימנע מניגוד עניינים אפשרי בין תפקידו הציבורי לעסקיו הפרטיים. אולם, על פי החשד של המשטרה נגד הרו, העסקה הייתה על הנייר בלבד, ומטרתה הייתה שהרו ימשיך לשלוט בחברה, ייהנה מהכנסותיה ויקבל אותה בחזרה לאחר שיעזוב את משרד ראש הממשלה – מה שאכן קרה בפועל.

 

במסגרת הפרשה חקרו עשרות מעורבים, נערכו חיפושים, נתפסו מסמכים ומוצגים וכן נתפסו רכוש וחשבוניות בשווי מיליוני שקלים לצורך בקשות חילוט בהמשך.

 

עו"ד ירון קוסטליץ, עורך דינו של ד"ר ארנון, מסר כי הוא משוכנע שהפרקליטות תגיע למסקנה כי לא נפל רבב בד"ר ארנון, וכי אין מקום להעמידו לדין. עו"ד קוסטליץ הוסיף כי על מעמדה של "המלצת" משטרה כבר נקבע ע"י בית המשפט העליון כי מדובר ב"הליך שאין לו זכר בדין, ולא ברור מאין צץ" וכי לפי הדין במדינת ישראל אסור להסיק מסקנות לחובתו של אדם על יסוד חקירת משטרה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x