משפט

"משפחת פישמן לוחצת על החברות לא לשתף פעולה"

המנהל המיוחד לנכסיו של אליעזר פישמן טוען כי משפחת פישמן מפעילה לחצים על נושאי משרות בחברות כדי שלא ישתפו איתו פעולה

נעמי צורף 08:5101.03.17

המנהל המיוחד לנכסיו של אליעזר פישמן טוען כי משפחת פישמן מפעילה לחצים על נושאי משרות בחברות כדי שלא ישתפו איתו פעולה. כך עולה מבקשה שהגיש עו"ד יוסי בנקל בשבוע שעבר לבית המשפט המחוזי בתל אביב, במסגרתה הוא מבקש ממנו להוציא צו המפרט ומבהיר את סמכויות החקירה שלו.

 

לפי הבקשה, מתוקף תפקידו של המנהל המיוחד, עליו לערוך בדיקות רבות הדרושות בתיק פשיטת הרגל של פישמן. בנקל טוען כי בבואו למלא אחר הוראות בית המשפט הוא נתקל ב"חוסר שיתוף פעולה, לשון המעטה, לא רק מצד בני משפחת החייב אלא גם מצד נושאי משרה שונים בחברות שבקבוצת פישמן, בהן לפישמן עצמו יש אחזקות ישירות או עקיפות".

 

אליעזר פישמן, אשתו טובה ובנותיו (מאחור) אליעזר פישמן, אשתו טובה ובנותיו (מאחור) צילום: יאיר שגיא

 

עוד כותב בנקל כי "חוסר שיתוף פעולה זה, בין אם מבוצע על רקע לחצים שונים מצד החייב ומקורביו השונים או בין אם נעשה רק על מנת שלא יצטיירו כמי ש'עושים יד אחת' עם המנהל המיוחד, מאריך ומסרבל את ההליכים בתיק".

 

במסגרת הצו מבקש בנקל שבית המשפט יבהיר שנתונות לו כל סמכויות החקירה הקבועות בחוק כלפי כל גורם מתאים בקשר עם ענייניו של פישמן. עוד הוא מבקש להורות לכל מי שקשור בדרך זו או אחרת לפישמן לשתף עמו פעולה. בנוסף, ביקש שבית המשפט יורה כי פישמן, אישתו, ילדיו, חתניהם ובאי כוחם לא זכאים להיות צד לחקירות הנערכות על ידו.

 

באי כוחו של פישמן, עורכי הדין שלום גולדבלט וחי מיכאל, הגישו אתמול תגובה לבנקל בה התנגדו לה וכתבו כי "סמכויות חקירה, מהסוג שהתבקש הן קיצוניות וחסרות יסוד משפטי".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x