$
משפט

נתניהו משיב לבג"ץ הצוללות: "השיטה של אראל מרגלית גובלת בשיבוש הליכי חקירה"

בא כוחו של ראש הממשלה עו"ד יוסי כהן הגיש היום את תשובתו לעתירת ח"כ אראל מרגלית ואלדד יניב שבה דרשו השניים להורות ליועמ"ש לפתוח בחקירה פלילית נגד נתניהו. "המטרה המרכזית של מרגלית היא קישוש לייקים והאדרת שמו. זהו עוד נדבך בקמפיין הפנימי למפלגת העבודה"

משה גורלי 18:0326.02.17

"העתירה אינה אלא נדבך נוסף בקמפיין הבחירות הפנימיות למפלגת העבודה; טיעוניו של העותר מבוססים על כתבות ופרסומים מגמתיים; העותר מתיימר להמיר את שיקול הדעת של היועץ המשפטי בשיקול דעתו". אלה הנימוקים של עו"ד יוסי כהן, ב"כ ראש הממשלה בנימין נתניהו בתשובתו לבג"ץ לעתירת ח"כ אראל מרגלית ואלדד יניב שדורשים להורות ליועץ מנדלבליט לפתוח בחקירה פלילית נגד נתניהו בפרשת הצוללות.

 

כהן מציג בתשובתו את מרגלית כפוליטיקאי "שמטרתו המרכזית קישוש 'לייקים' והאדרת שמו", ומוסיף שאין זה מתפקידו להעריך ולקבוע שהחקירה שניהל מרגלית עצמו בגרמניה, מחייבת את ההחלטה לפתוח בחקירה פלילית. "שיטתו של העותר", כותב כהן, "ייתכן אף שהיא גובלת בשיבוש הליכי חקירה".

 

תגובת נתניהו הוגשה לקראת הדיון בביהמש העליון שייערך 8.3.2017 בעתירת אראל מרגלית, אלדד יניב ו-19,083 אזרחים באמצעות עוה"ד יובל יועז ודורון ברקת.

ח"כ אראל מרגלית: "העובדה שעורך הדין של נתניהו בוחר לא להתייחס לאף טענה עניינית מחזקת את התחושה כי רה"מ מעורב אישית בפרשה. כל יום שפרשת כלי השיט והצוללות ממשיכה לתנהל תחת חסות של בדיקה, מאפשר לנתניהו ואנשיו לשבש ראיות והליכי חקירה, אני מקווה שהיועמ"ש ימנע את הפארסה ויקבל החלטה לפתוח בחקירה פלילית עוד לפני הדיון בבג"ץ."

 

בנימין נתניהו בנימין נתניהו צילום: איי פי

בטל שלח
    לכל התגובות
    x